מנהל מבצע 'קמחא דפסחא' מהבידוד

קמחא דפסחא
קמחא דפסחא

עמותת 'ושמחת' בראשותו של אבי לרר הפועלת בעיר אשקלון מזה 12 שנים, בעיקר בבית הרפואה 'ברזילי' שם המתנדבים מעניקים אור ושמחה למטופלים ומשפחותיהם דרך ארוחות חמות ועזרה הומניטרית, לרופאים והאחיות והצוות המסור של בית הרפואה על מנת שיוכלו לעשות כמיטב יכולתם עבור החולים.

גם בעת הזו, בזמן המורכב הזה, ממשיכים בעמותת 'ושמחת' במסורת רבת שנים של חלוקת 'קמחא דפסחא' למאות משפחות ברחבי העיר אשקלון, אברכים ובני תורה, משפחות קשות יום, יתומים ואלמנות ועובדי בית הרפואה.

בעקבות ההגבלות והאיסורים והרצון לשמור על בריאות מקסימלית של המתנדבים, בשנה הזו התגייסה משפחת לרר כולה יחד עם מאיר בוסקילה שאחראי על כל העבודה בפועל, כדי לארוז את ארגזי המזון שיחולקו כבר בימים הקרובים מהאנגר של העמותה היישר לדלתות המשפחות הנזקקות.

תוך כדי העבודה המסורה במוצאי שבת האחרונה קיבל אבי לרר הודעת SMS ממשרד הבריאות כי עליו להיכנס לבידוד למשך כשבוע בעקבות הימצאותו בקרב חולה קורונה. הבשורה נחתה על אבי בשבוע הכי עמוס שכולל בתוכו את הפעילות הענפה של הארגון.

ולמרות זאת, לא מתוכננים שינויים בתוכנית החלוקה.

משפחות רבות בעיר מודות שלולא העזרה של עמותת 'ושמחת' לא הייתה להם דרך להעביר את החג, מה גם שלצד מארזים מחלקים בעמותה מאות שוברים בשווי עשרות אלפי שקלים למשפחות מהעיר אשקלון.

בימים כתיקונם מגיע ראש העיר תומר גלאם להאנגר של 'ושמחת' בערבי החג כדי לעזור בעצמו לאריזות החג לטובת התושבים, אך מכיון  שאף הוא בימים האלה עם משבר הקורונה בעיר ועושה מעל ומעבר עבור התושבים נבצר ממנו להשתתף בפעילות הענפה, אבל ביקשנו ממנו להביע את דעתו והערכתו לארון 'ושמחת': "כשאומרים משפחת לרר, אומרים ערבות הדדית. למרות שאני מכיר אותם שנים, אני עדיין נפעם בכל פעם מחדש מגילויי העשייה המבורכת שלהם, מהעזרה שהם מושיטים לזולת ללא כל תמורה ומדרך הארץ, הרעות והטוב שהם עושים ומקרינים. הפעילות שלהם נותנת תקווה לאנשים, בדיוק ברגעים שהם הכי זקוקים לכך. משפחת לרר היא דוגמא ומופת לנתינה ואני שמח שהעיר אשקלון בפרט והחברה הישראלית בכלל התברכו בהם…" כך דברי ראש העיר אשקלון תומר גלאם.

השארת תגובה