אייכלר לנתניהו: "תגנה את פעילות נשות הכותל"

חבר הכנסת ישראל אייכלר פנה היום לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש לגנות את פעילותן של נשות הכותל שקיימו היום תפילה עם ספר תורה שהבריחו לעזרת הנשים ● "הפורעים שפגעו בכותל הקדוש ליהודים, אינם פחות מסוכנים מן הפורעים שפגעו באתר הנוצרי על הכינרת"

חה"כ ישראל אייכלר. צילום: הכנסת
חה"כ ישראל אייכלר. צילום: הכנסת

לאחר הפרסום ב'כל הזמן' אודות שתיקתם של הנציגים החרדים בדבר פעילותם של 'נשות הכותל' הבוקר ברחבת הכותל, הגיב חבר הכנסת ישראל אייכלר ופנה לראש הממשלה נתניהו בדרישה "לגנות את הרפורמים מחללי הכותל המערבי שזעזעו את כל העולם היהודי בחילול ספר התורה בראש חודש תמוז".

הבוקר כאמור קיימו נשות הכותל תפילה במקום בה השתתפו כ-200 מתפללות ובמהלך התפילה כמה מהן אף 'עלו' לתורה. "הפורעים שפגעו בכותל הקדוש ליהודים", טען אייכלר. "אינם פחות מסוכנים מן הפורעים שפגעו באתר הנוצרי על הכינרת, להבדיל". לדבריו, "הפורעים בשני המקומות המרוחקים מגונים ועלולים לגרום לפשעי שנאה בארץ ובעולם כולו".

בהמשך מכתבו קבל אייכלר על העובדה כי ההצתה זכתה לגינויים מכל קצווי הקשת בעוד שביזוי ספר התורה הבוקר ברחבת הכותל עובר בשתיקה. "כל מי שמגנה, ובצדק, פשעי שנאה נגד הנוצרים ומבין שזה עלול לגרום לשפיכות דמים", טען אייכלר. "חייב לגנות את פשעי השנאה נגד היהודים החרדים לקדושת ספרי התורה בכותל המערבי".

השארת תגובה