'לחיות': הבקשה של אבשלום סלוק

בתוך מציאות הקורונה המטורפת שבתוכה אנחנו נמצאים, שגורמת לכולנו חוסר ודאות ופחד גדול, המאיימת לכבות את כוחות החיים, מביא אלינו אבשלום סלוק משב רוח מרענן ומעט יציבות בדמות שיר הנושא מתוך אלבום הבכורה: 'לחיות'

אבשלום סלוק - צילום אלנתן גוטוירט
אבשלום סלוק - צילום אלנתן גוטוירט

אבשלום סלוק (36), רכז מחוז בבני עקיבא בשעות היום ואומן ויוצר בלילות, משחרר כעת את שיר הנושא מתוך אלבום הבכורה שלו 'לחיות'. בשיר מבקש אבשלום לגעת בלב של החיים, בדרך בה אנו צועדים, ברגעי המשבר והגילוי, כשאתה בטוח שהנה, כבר התגברת והתקדמת – שוב יש משהו שמאיים להאפיל ולכבות.

אבשלום לא מנסה לתת תשובות, אלא פשוט מבקש לגלות כי יש בתוכנו כוח גדול יותר מכל השאלות, כוח שהלוואי וניתן לו לפרוץ ולהיות: "להרים את הראש ולשאת את העיניים, להביט למציאות ישר בפנים, הנה אני כמו שאני, צועד שוב אליך ולא מפחד, ואומר לחולשות שעוטפות ורודפות , אני כאן כדי לחיות".

את יציאת השיר 'לחיות', אותו כתב והלחין אבשלום בעצמו, להפקה מוסיקלית של ישי פיציון באולפני פלוטו מלווה קליפ מרהיב בבימויו של חי אפיק – במאי ויוצר מתקוע, אשר מבקש לשלב את המלחמות הפנימיות איתן אנו מתמודדים; אל תוך החיים עצמם, אל תוך ההווה – מתוך המפגש הישיר עם הדמויות שמלוות אותנו בחיים – אל עבר הילד הקטן שבתוכנו ,הילד שמבקש רק לחבק ולבקש שלא נפחד – שאם רק נעיז לחלום ולהביט על הכל מלמעלה נגלה שהנה הוא בא, בא היום.

אלבום הבכורה של אבשלום סלוק –  'לחיות' מכיל עשרה שירים מקוריים של דיבור כנה על השאלות, הפחדים והתקוות הגדולות של חיינו.

לחיות – מלל

אתה מטלטל בין מקומות וזמנים

רוצה להגיע לימים אחרים

לחזור שוב לבטן להיות כתינוק

לוותר על הכל להיעלם ולשתוק

ואין שום דבר  שיוציא אותך מכאן
ואין שום דבר שירים אותך מעל הזמן

 

לו רק היית בעל כנפיים לעוף ולראות

איך שהכל , הכל מתחבר פה לתמונה של אמן גדול

לו רק היית בעל כנפיים לעוף ולחלום

לחלום שהנה הוא בא כבר, בא כבר היום

להרים את הראש ולשאת את העיניים
להביט למציאות ישר בפנים
הנה אני כמו שאני

צועד שוב אליך ולא מפחד
ואומר לחולשות שרודפות ועוטפות
אני כאן כדי

לחיות

השארת תגובה