עשרות נחקרים: מדוע הפרת בידוד?

לראשונה הוגש כתב אישום ראשון נגד חשוד שהפר את הנחיות הבידוד, זאת לאחר שנתפס על ידי השוטרים 3 פעמים • 12 חקירות על מקרים שונים של הפצת מידע כוזב

שוטר עם מצלמת גוף
שוטר עם מצלמת גוף

המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל:  משטרת ישראל ממשיכה בפעילות מוגברת במישור הגלוי והסמוי, על מנת למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה בישראל.•

עד כה המשטרה פתחה 86 תיקי חקירה נגד מפרי בידוד.

אגף החקירות והמודיעין פועל במהלך הימים האחרונים לניטור ולהתחקות אחרי מפיצי הודעות כזב, כשעד כה נפתחו 12 חקירות בגין מקרים שונים של הפצת מידע כוזב.

כן הוצאו צווי סגירה ל-4 עסקים שהפרו את ההנחיות, בהם אולמות אירועים וחדר כושר.

הלילה נעצר חשוד ועוכבו 3 נוספים לאחר שארגנו בבית שמש חתונה רבת משתתפים בניגוד להנחיות.

כמו כן, היום צפויה חטיבת התביעות של המשטרה להגיש כתב אישום ראשון ובקשה למעצר עד לתום ההליכים נגד מפר בידוד, זאת לאחר שנתפס מפר את ‘צו בריאות העם’ 3 פעמים בתוך פחות משלושה ימים.

ביום שישי האחרון בשעות הבוקר, האיש יצא מביתו על אף חובתו לשהות בבידוד לאחר ששב מחו”ל, והגיע אל תחנת הרכבת ‘ההגנה’ בת”א. שוטר שהוזעק למקום הורה לנאשם לשהות בבידוד והזהירו. בהמשך השוטרים ליוו אותו לבידוד בביתו.

למחרת בשעות הערב נצפה הנאשם פעם נוספת במרחב הציבורי, אז נעצר על ידי שוטרים. ביום ראשון, במסגרת דיון שנערך בעניינו בביהמ”ש, הורתה השופטת כי הנאשם ישוחרר בתנאים מגבילים לרבות ערבויות כספיות ותנאי מעצר בית מלא עד ליום 25.3.2020 בפיקוח אמו.

חרף החלטה זו, כבר באותו הערב, נצפה הנאשם בחוף בוגרשוב בת”א ולאחר שניסה לברוח מהשוטרים נעצר בתום מרדף רגלי.

השארת תגובה