ליצמן בבני ברק: "נחייב מכשיר M.R.I בכל בי"ח"

בטקס חגיגי אמש בעיריית בני ברק הצהיר סגן שר הבריאות יעקב ליצמן כי יחייב כל בית חולים להחזיק במכשיר M.R.I ולספק תשובה לנבדק בתוך 3 ימים. משרד הבריאות יתקצב חצי מעלות המכשיר ● "קיפחו את ביה"ח מעייני הישועה. אני אעשה תיקון. אישרתי להם 3 מיליון ש"ח. ותקנים ל-20 מיטות במבנה החדש"

ליצמן בבני ברק, לצד זייברט. לפני הצנזור
ליצמן בבני ברק, לצד זייברט. לפני הצנזור

על שורה ארוכה של חידושים ושיפורים רבי-משמעות בתחומי הבריאות ברחבי הארץ, וכמו"כ תוספת של יום עבודה אחה"צ בתחנות לבריאות המשפחה בבני-ברק, ובכך להקל בעומס הקיים בהן, מסר ח"כ הרב יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות ביום ביקורים בצפון העיר בני-ברק ובמוסדות חינוך ובריאות ברחבי העיר, כאורחו של הרב חנוך זייברט, ראש העיר.

הביקור נפתח בסיור ממושך ובקבלת-פנים שהתקיימו במגדל המשרדים והעסקים צמפיון, בן 40 קומות, ברחוב ברוך הירש, שהינו אחד משמונת מגדלים רבי-קומות בצפונה של העיר בני-ברק והמהווים מרכזי עסקים ומשרדים, מהגדולים באזור גוש דן כולו. בפגישה באזור עם מהנדסים ומומחי תכנון הודיע הרב יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות, כי הוא מתכוון להיפגש עם מר ישראל כץ, שר התחבורה, כדי לסייע בקבלת האישור לבניית גשר מרכזי באזור, שיסייע להמשך פיתוחו כמוקד עסקים מרכזי במרחב כולו.

בביקור שערכו סגן השר וראש העיר במכון מור, שהינו מכון רפואי מרכזי לאלפי פונים, מידי יום ביומו, סקרו ראשי המכון את תכניות הפיתוח של המכון, כאשר סגן השר הודיע על נכונות המשרד לסייע לפיתוחו ולקידומו.

בהמשך לפעילות העירייה, בסיוע משרד הבריאות ו"מפעל-הפיס" לשיפוצים שכבר בוצעו בתחנות לבריאות המשפחה באזורים שונים של העיר בני-ברק התקיים טכס קביעת מזוזות וחנוכת שיפוצים ושדרוג בתחנה לבריאות המשפחה שבשכונת קריית-הרצוג, שהושקעו כחצי מליון ₪ בפיתוח המקום ובשורה של שיפורים בתחומים רבים ומגוונים.

הרב יעקב ליצמן הודיע, בעקבות ביקורו במחלקות השונות בביה"ח "מעייני הישועה" ובמרכז לבריאות הנפש, ההולך ומוקם בו, כי המשרד יגיש סיוע כספי משמעותי לביה"ח ויתן ידו לעזור להנהלת ביה"ח, כדי שהמרכז החדש לבריאות הנפש יפתח בהקדם, לרווחת הנזקקים לו, שעד כה נצרכו להיטלטל לבתי"ח אחרים מחוץ לעיר.

בהמשך היום ביקר סגן השר במבנה תלמוד-תורה "פני מנחם", שברח' אנילביץ, שבאחרונה בוצעו בו שיפוצים ניכרים לרווחת התלמידים, בפעלו הנמרץ של הרב חנוך זייברט, ראש העיר שבכיתות רבות היה חוסר מקום, ותלמידים נאלצו להצטופף בהן. הרב ליצמן שיבח את הנהלת תלמוד-התורה והצוות החינוכי על עבודת הקודש המסורה והמעולה שהם משקיעים בו.

בחלק אחר של הסיור ביקר הרב יעקב ליצמן, סגן השר במקווה החדש בן חמש הקומות שברח' בארי, שהינו המפואר ביותר בארץ, והושקעו בו כ-18,5 מליון ₪, כעשרה מליון מתקציב העירייה ו-8,5 מליון ₪ בסיוע "מפעל הפיס". סגן השר שהוזמן למקום, כתודה והוקרה על סיועו הגדול, שיבח את העירייה ואת הרב חנוך זייברט, ראש העיר על המבנה המפואר והמרשים, שיכול להוות אות ודוגמא למקומות אחרים, כפי, שאכן, מבנה כזה ראוי שייראה.

ח"כ הרב יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות והרב חנוך זייברט, ראש עיריית בני ברק, חותמים על אמנת בריאות לעיר
ח"כ הרב יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות והרב חנוך זייברט, ראש עיריית בני ברק, חותמים על אמנת בריאות לעיר

אירוע מרכזי ביום הסיורים, היתה קבלת-הפנים שהתקיימה באולם הישיבות של מועצת העירייה לסגן השר, ובמסגרת זו, גם חתימת סגן השר וראש העיר על אמנת בריאות לבני ברק והצטרפות העירייה ל"לרשת ערים בריאות", בהשתתפות הרב חנוך זייברט, ראש העיר; הרב אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע; הרב אליהו דדון, הרב מנחם שפירא והרב מנחם מנדל אייזנברג, סגני רה"ע; צמרת הממסד הרפואי בארץ שכללה את  מר אלי דפס, מנכ"ל שירותי בריאות כללית; מר רן סער, מנכ"ל קופ"ח מכבי; מר זאב וומברנד מנכ"ל קופ"ח מאוחדת; מר נסים אלון, מנכ"ל קופ"ח לאומית; פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל המרכז הרפואי שיבא (תל-השומר); ד"ר ערן רוטמן, סמנכ"ל המרכז הרפואי רבין (בילניסון); פרופ' שוקי שמר, מנכ"ל בי"ח "אסותא"; מר שלמה רוטשילד, מנכ"ל בי"ח "מעייני הישועה"; מר אלי בין, מנכ"ל מד"א; ראשי עמותות החסד מרכזיות, ובהן הרב חנניה צ'ולק, יו"ר "עזר מציון"; הרב יהודה מרמורשטיין, מנכ"ל "עלה"; הרב נתן קוביצ'יק, מנכ"ל "רפואה וישועה; הרב שמואל גלקופף, מנכ"ל "רפואה וישועה"; הרב ברוך הימל, מנכ"ל "רפואה וחיים"; מר אפי פלדמן, מנהל סניף בני-ברק והאזור באיחוד הצלה; הרב אריה מונק, מנכ"ל "בית חם"; הרב אשר שלומוביץ, מנכ"ל הצלה גוש דן; מר איציק לבל, מנכ"ל "חברים לרפואה". את פורום "רשת ערים בריאות" ייצגו בטכס מר שלמה דולברג, מנכ"ל מרכז השלטון המקומי שהרשת הינה יחידה במרכז וד"ר מילכה דונחין, מנכלי"ת הרשת.

משא תורני מרכזי בקבלת-הפנים, השמיע הגאון הגדול רבי יצחק זילברשטיין שליט"א, רב שכונת רמת-אלחנן וחבר מועצת גדולי התורה שציין כי משאו הוא בהתאם לבקשתו של הרב חנוך זייברט, ראש העיר והוא על עיר בריאה על-פי התורה. הגאון רבי יצחק זילברשטיין ציין את ההלכות העוסקות בנושאי בריאות וחשיבות ההנהגה הנכונה בעניינים אלו. בד בבד, קרא הגאון ללמד את הדור הצעיר את המידות הטובות, שהן הערובה הטובה לבריאות ולהקפיד מאוד להדריך את הציבור בהליכה נכונה על הכביש ולהדריך את הנהגים לנסוע רק באיטיות בכבישים.

ח"כ הרב יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות סקר בדבריו בקבלת הפנים רבת-המשתתפים את הפעילויות הנרחבות של המשרד, שתבוצענה בהקדם ועפ"י הוראות שכבר נתן במשרד, ובהן הפעלת מכשיר M.R.I בכל בי"ח, וכך לסייע בידי תושבים בכל אזורי הארץ, וכמו"כ להבטיח שתשובה לנבדק ב- M.R.I    תינתן תוך שלושה ימים, לכל המאוחר. הסיוע בתחום זה לבתיה"ח ינתן לא רק ברכישת הציוד, אלא גם בהעמדת רופאים וטכנאים להפעלתו.

הרב ליצמן גם הודיע כי הרפורמה בבריאות הנפש תצא לדרך בזמן שנקבע, כשהמטרה שכל תושב, וגם בעיירות מרוחקות, יוכל לקבל שירותים בתחומים אלו, שעד כה הם התקשו מאוד לקבלם באזורים אלו.

הרב חנוך זייברט, ראש העיר מסר בדבריו נתונים על הפעילויות המקיפות של העירייה בפיתוח תשתיות, בשיפוץ מבני חינוך ובתחומים נוספים רבים, ובהם במוסדות בריאות, בשיפורים בהם ובהכנסת ציוד חדש אליהם, והודה לסגן השר על הענותו לבקשת העירייה לתוספת יום עבודה בשעות אחה"צ בתחנות לבריאות המשפחה, שיקל רבות על מקבלי השירותים בתחנות אלו.

דברי ברכה השמיעו גם הרב אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע והרב פרץ אברמוביץ, חבר מועצת העירייה וראש מח' הבריאות העירונית ששיבחו את הצטרפות העירייה למסגרת "רשת ערים בריאות" המיועדת לקידום בריאות האוכלוסייה וצמצום פערים בריאותיים, כאשר בעיריית בני-ברק עוסקת בנושא מח' הבריאות העירונית בהנהלת הרב אליהו קוריץ, ובשיתוף ובסיוע רו"ח שושנה גולדפינגר, מבקרת העירייה ועו"ס רותם זילברשטיין.

בשם מרכז השלטון המקומי, השמיע דברי ברכה מר שלמה דולברג, מנכ"ל המרכז, שציין את חשיבות הפעילות בנושא והדגיש גם את פעילותו המבורכת ורבת-החשיבות במסגרות מרכז השלטון המקומי של הרב חנוך זייברט, ראש עיריית בני-ברק. הנחה את האירוע אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה שהסביר את מהות ההצטרפות ל"רשת ערים בריאות" ועל חיוניותה לרווחת כלל התושבים.

: קבלת-הפנים לח"כ הרב יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות באולם הישיבות של מועצת עיריית בני ברק
: קבלת-הפנים לח"כ הרב יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות באולם הישיבות של מועצת עיריית בני ברק
השארת תגובה