עצורים בבני ברק: שימוש והפצת חומרי נפץ

נפצים
נפצים

בבני ברק נעצרו השבוע שני צעירים, האחד בגין הפצת חומרי נפץ מסוכנים והאחר בגין שימוש בהם. כמו כן, נערכו עשרות ביקורות פתע בבתי עסק בשיתוף עם פקחי משרד הכלכלה לבדיקת נקודות שנחשדו בהפצת חומרי נפץ לקראת חג הפורים ובחלקן הוחרמו צעצועים מסוכנים ונגד המפיצים ננקטו הליכים מנהליים

בשבוע שעבר דוברות המשטרה פרסמה כי בתום חקירה משטרתית מהירה, נעצר אדם אשר הניח כוורת זיקוקים באמצע כביש וסיכן חיי אדם.

ראשיתה של החקירה עם קבלת סרטון שהסתובב ברשת בו נראה אדם מניח כוורת זיקוקים בכביש באופן שסיכן עוברי אורח ואת משתמשי הדרך.

חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירה שהובילה תוך זמן קצר למעצרו של החשוד במעשה.

החשוד בן 23 מבני ברק הובא בתאריך ה-5.3 לתחנת המשטרה לחקירה. בתום חקירה שוחרר בתנאים מגבילים. וחקירתו נמשכת.

לקראת חג הפורים הקרב ובא, תמשיך משטרת ישראל להגביר את פעילות האכיפה על מנת למנוע שימוש והפצה  של צעצועים מסוכנים לידיהם של בני נוער שעלולים להפגע.

גורמים בעירייה עמם שוחחנו מציינים את שיתוף הפעולה ההדוק של יחידת השיטור העירונית עם משטרת ישראל למניעת תופעת המשחק בחומרי נפץ מסוכנים על ידי ילדים ובני נוער. לדבריהם, בעקבות הפרסום אותו יזמה העירייה על הוראת הרבנים לדווח על כל חשד לשימוש או אחזקה של חומרי נפץ, מתקבלות פניות רבות במוקד העירוני ובמשטרה המטופלות באופן מיידי. "

אם בעבר אנשים חששו מדין 'מויסר' הרי שהיום ברור לכולם שמדובר בפיקוח נפש ויש לדווח ללא דיחוי על כל חשד", מציין גורם בכיר בעירייה. "

ראש העיר שם כמטרה לצמצם את התופעה ואף למגר אותה, והדבר מחלחל הן לעובדי המוקד והפיקוח העירוניים, והן למשטרת ישראל אתה אנו נמצאים בשיתוף פעולה מלא להיערכות משותפת לקראת ימי הפורים" מוסיף הבכיר.

משיחה עם תושבים בעיר עולה, כי למרות שהתופעה עדיין קיימת, נראה שהמאמץ ניכר ברחובות ותופעת השימוש בנפצים מסוכנים נמצאת במגמת ירידה.

השארת תגובה