מצוקת התחבורה: ה'סיור' יביא פתרונות?

במטרה לחשוף מקרוב את מצוקת התחבורה הציבורית בעיר, במהלך השבוע ירדה ראש העיר עליזה בלוך עם בכירי משרד הבינוי והשיכון ומשרד התחבורה ועמדו מקרוב על הסבל שחווים התושבים

פרויקט מחיר למשתכן של נתיב פיתוח בבית שמש הדמייה קריסטל גרפיקס
פרויקט מחיר למשתכן של נתיב פיתוח בבית שמש הדמייה קריסטל גרפיקס

מצוקת התחבורה הציבורית בעיר אשר תפסה כותרות בחודשים האחרונים וגרמה לכך שהגורמים השונים יפעלו בנושא, הביאה השבוע את ראש העיר לערוך סיור נרחב ברחבי העיר יחד עם מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, בני דרייפוס וצוות משרדו, אמיר אסרף, ראש הרשות לתחבורה ציבורית ובכירי משרדי התחבורה, במטרה לחשוף מקרוב בפני בכירי משרדי הממשלה את מצוקת התחבורה בעיר.

במהלך הסיור, בו השתתפו גם מנכ"ל העירייה איתמר ברטוב, יו"ר ועדת תכנון ובנייה הרב שמעון גודלברג, מהנדסת העיר ענבר וייס, אדריכלית העיר יעל היימן, גזבר העירייה אריה ברדוגו והצוות המקצועי בעירייה, ביקרו המשתתפים במסוף ביג, ברחבי העיר הוותיקה, חניון בית החולים, בשכונות החדשות שעתידות להתאכלס בחודשים הקרובים וביתר שכונות העיר.

הסיור הסתיים באולם מליאת מועצת העירייה, שם קיימה ראש העיר עם הצוותים המקצועיים ובכירי משרדי השיכון והתחבורה, דיון פתוח וסקירה כללית על מצב התחבורה בכלל והתחבורה הציבורית בפרט.

במהלך הסיור אמרה ראש העיר עליזה בלוך: "אני מודה לצוות משרדי התחבורה והבינוי והשיכון על ההיענות ועל כך שירדו לעיר כדי לעמוד מקרוב על מה שצריך תיקון. תושבי בית שמש לא מוכנים יותר לשמוע מאתנו תירוצים, אני עומדת כאן בשם 132,000 תושבי העיר ומבקשת מכם להתגייס במלוא מובן המילה, כדי לשים סוף לסבל המתמשך והיומיומי שחווים תושבי העיר. עד שישתחררו המכרזים ותיפתר הסוגיה המשפטית, אפשר וצריך להביא פתרון ביניים. בית שמש צריכה תוספות שירות במיידי, עומסים בתחבורה הציבורית כמו שיש בבית שמש, אין בשום מקום אחר".

"סיירתי יחד אתכם, ראינו יחד שכונות שלמות שמתאכלסות בלי מטר אחד של תשתיות לתחבורה ציבורית", הוסיפה בלוך. "פלסטרים לא יועילו יותר. במשך שנים ארוכות לא תכננו פה מספיק בכל הקשור לתשתיות, לא הקצו מגרשים למסופים ותכננו כבישים צרים, וזה הזמן לעצור רגע ולעשות הכל כדי להביא פתרונות. בשלב הזה, מדינת ישראל לא מספקת לעשרות אלפי תושבים את השירות הבסיסי שמגיע להם, המצב הזה חייב להשתנות".

מנכ"ל העירייה, עו"ד איתמר ברטוב אמר, כי "הודות לשיתוף הפעולה אתנו, מעתה נפעל בתיאום מסודר יותר מול משרדי השיכון והתחבורה. התפקיד שלנו הוא לייצר את סדרי העדיפויות, אנחנו לוקחים על עצמנו את האחריות להציף את הצרכים הדחופים ולקדם את המהלכים הנחוצים לעיר מול משרדי הממשלה. אני מודה לכל המשלחת המכובדת שהגיעה אלינו, על ההיענות והרצון הטוב. בתקווה שתקום ממשלה ונביא בשורות טובות לתושבי העיר כבר בקרוב".

בעוד כשבועיים תתכנס במליאת מועצת העיר ישיבה ראשונה של וועדת התחבורה הציבורית שהוקמה בהוראת ראש העיר. בדיון ישתתפו ראש העיר עליזה בלוך, מנכ"ל העירייה איתמר ברטוב, חברי מועצת העיר, משרד התחבורה, תוכנית אב לתחבורה, חברות התחבורה הציבורית ונציגות ועד התושבים.

מוועד התושבים נמסר: "אנו שמחים שהמאבק נושא פרי וגורמי המקצוע יורדים אל השטח בכדי לראות בעיניהם את המצוקה. אנו דורשים מכלל הגורמים לבטל את המכרזים שביצעו על סמך הצרכים הישנים של העיר ולערוך אותם מחדש בהתאם לצמיחה".

לרווחת תושבי רמה ג'2: קו 419 החל לעבור בשכונה

בסוף השבוע שעבר החל קו 419 לעבור בתוככי שכונת רמה ג'2 שהתאכלסה בשנה האחרונה, זאת לצד תגבור קו 417 הוותיק לירושלים.

ראש העיר עליזה בלוך הגיעה לסיור בשכונה ועקבה מקרוב אחר נסיעתו של קו 419 בשכונה – מהלך שיצא לדרך הודות לפעילותה מול משרד התחבורה. לאחר הסיור אמרה: "הסתובבתי בשכונה והתרגשתי לראות את ההקלה על פניהם של התושבים. בקרוב יהיו פתרונות נוספים למצוקת תושבי השכונה ואני מקווה שבעתיד הקרוב יהיו לנו בשורות לכלל התושבים. פתרון המצוקה הקשה עומד בראש סדר העדיפויות וכולנו מגויסים לכך".

ראש העיר הוסיפה, כי "חלק מהטוב המשותף של בית שמש, הוא שנעשה מאמץ לתת לכל תושב את המקסימום, אף פעם לא ניתן יד למצב של שכונה אחת על חשבון השנייה ואני שמחה שנמצא פתרון גם לתושבי ג'2 וגם לשכונת רמת שילה. אני מצפה מהתושבים להכיר בצרכים של האחר ולהבין שהמצוקה היא כוללת וקשה".

"בהזדמנות זו, אני קוראת שוב למשרד התחבורה להאיץ את התהליכים ולעשות הכל כדי שיהיה סוף למשבר ולמחסור בתחבורה ציבורית בעיר. התושבים דורשים תחבורה ציבורית הולמת ואני מתכוונת להמשיך את המאבק הזה עד הסוף", חתמה בלוך את דבריה.

השארת תגובה