מרגש: הניצול נפגש עם המתנדבים

מרגש
מרגש

לפני כחודש התמוטט מדום לב ראובן אלל (60) ברחוב עמק הזיתים סמוך לביתו. חובש רפואת חירום של 'איחוד הצלה', יחיאל רוזנברג, שהגיע ראשון למקום, החל בביצוע פעולות החייאה וחיבור מכשיר דפיברילטור שברשותו כשבמקביל הוא הזעיק סיוע רפואי נוסף לסייע.

תוך כדי החייאה הזעיק רוזנברג חובשים נוספים, דובי מרגלית, עקיבא גלנדאור, יצחק ברומברג ושמעון סולניקה שהגיעו למקום, סייעו במאמצי ההחייאה יחד עם צוות טיפול נמרץ. לשמחתם בזכות הפעולה המהירה במקום ליבו של אלל חזר לפעום והחל לנשום בכוחות עצמו, הוא החל לחזור להכרה ופונה להמשך טיפול בבית החולים.

ביום חמישי שעבר צוות החובשים הגיעו לביתו יחד עם ראש הסניף דוד לף, לבקר אותו ולדרוש בשלומו. הם פגשו את אלל כשהוא מהלך על רגליו. החובשים התרגשו לראותו כשהוא בריא ושלם. במהלך הפגישה הודה ראובן ומשפחתו למתנדבים שסייעו בהצלתו. המתנדבים יצאו בתחושת שליחות והרבה כוח להמשך העשייה למען הצלת חיים.

דובי מרגלית, חובש מתנדב באיחוד הצלה, התקשה להסתיר את התרגשותו לאחר הפגישה: "התרגשתי מאוד לראות אותו. כשהגענו אליו הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, וכעת לראות אותו הולך ללא כל סימן למה שהיה אתו זה מרגש מאוד. מחזק ומעודד לפעמים הבאות".

השארת תגובה