שקד מקדמת את ה'חוק הנורבגי': גם סגני שרים?

שרת המשפטים איילת שקד קיימה היום דיון עם אנשי מקצוע והחליטה לקדם את החוק ה'נורבגי' ■ ביהדות התורה דורשים להחיל את החוק גם על סגני שרים, אז יוכל סגן שר החינוך מאיר פרוש להתפטר ולפנות מקום בכנסת לטובת יעקב אשר

מאיר פרוש ויעקב אשר. צילום: עוזי ברק
מאיר פרוש ויעקב אשר. צילום: עוזי ברק

שרת המשפטים איילת שקד החלה לקדם היום את החוק הנורבגי שיאפשר לשר להתפטר לטובת הבא בתור אחריו ברשימת המפלגה. במסגרת החוק המסתמן, ברגע שהשר יסיים את תפקידו כשר, חבר הכנסת שמונה במקומו יתפטר מכהונתו בכדי לאפשר לשר לשוב לתפקידו כחבר כנסת. היום כאמור התקיים דיון בעניין יחד עם אנשי מקצוע שבסופו הוחלט לקדם את החוק.

שקד שמקדמת כאמור את החוק, מעוניינת להתפטר בעצמה בכדי לאפשר את כניסתה של שולי מועלם. במקביל, במשא ומתן הקואליציוני וכן במהלך מערכת הבחירות עלתה האפשרות כי בש"ס גם יממשו את החוק הנורבגי ויאפשרו לח"כים צעירים להצטרף לשורות המפלגה אך כעת לא ברור כיצד ינהגו לאחר העברת החוק.

במקביל, בדגל התורה מנסים בימים אלה להחיל את החוק גם על סגני שרים מה שיאפשר את כניסתו של יעקב אשר המוצב במקום השביעי ברשימת המפלגה. על פי המסתמן, אם יחול החוק גם על סגני שרים, הרי שמי שיתפטר לטובת אשר יהיה סגן שר החינוך מאיר פרוש. אמש בראיון ל'קול ברמה' אישר פרוש את הדברים ואמר כי "אם זה מקרב קהלים, חשוב לעשות את זה".

כזכור, לפני כחודש נחשף כאן לראשונה כי במידה והחוק יחול על סגני שרים, הרי שפרוש יתפטר לטובת יעקב אשר. הסיבה לצעד המפתיע מצד פרוש נובעת מחמת סיכום עם בכירים ב'דגל התורה' לפיו במידה ויתפטר לטובת אשר, הרי שראשות העיר אלעד תוענק לבנו ללא רוטציה. כיום, בדגל התורה בעיר אלעד מעוניינים לדרוש רוטציה על ראשות העיר מחמת מספר הקולות של 'דגל' הגבוה בעיר. במידה וההתפטרות תתממש, מאיר פרוש יתפטר בכדי לאפשר לבנו קדנציה ללא רוטציה.

השארת תגובה