שותים בפורים? כל המוסיף – פוגע

מחלקת תרבות קהילתית בעיריית בני ברק העלתה קמפיין ראשוני מסוגו בעיר המזהיר את בני הנוער משתיית אלכוהול בצורה מופרזת

פורים בבני ברק
פורים בבני ברק

לראשונה בבני ברק, סכנת האלכוהול בפורים מונחת על השולחן: המחלקה לתרבות קהילתית המפעילה את התכנית לביטחון קהילתי יוצאת בימים אלו בקמפיין ייחודי לבני הישיבות, המציף את הסכנה הגדולה בשתיית אלכוהול בצורה מופרזת. המסר המרכזי הוא: אלכוהול זה לא משחק, ורבים נפגעים כתוצאה משתייה לא מבוקרת.

לפני שנתיים עם פתיחת התכנית לביטחון קהילתי בוצע מיפוי תופעות שליליות נרחב. המיפוי כלל פגישות של צוות המחלקה עם צוותים חינוכיים, נציגי משטרה, מובילי דעת קהל ועוד.

אחת התופעות שעלו במיפוי זה נושא שימוש מופרז באלכוהול על ידי בחורים צעירים שאינם מודעים לנזקים. הדברים הגיעו לידי כך שבשנים האחרונות, עשרות בחורים הגיעו למיון בפורים עקב נזקי השתייה. גדולי ישראל שהדברים הועלו על שולחנם, הורו למנהל המחלקה הרב שלמה בנזימן לפעול למיגור התופעה.

צוות המחלקה עובד בחודשים האחרונים במרץ על תכניות למיגור התופעה. העובד הסוציאלי הקהילתי הרב אליהו לינטופ בשיתוף גורמי מקצוע מלווה תכנית להכשרת שומרי סף בקהילה, כאשר מוטי פורת עו"ס משטרה של המחלקה פועל יחד עם גורמי האכיפה במשטרה ליצירת מענה שיקומי למקרים קיצוניים.צוות המחלקה הודה לרכזת קהילה גב' ווגל על כל מכלול המענים מול כל אגפי העיריה במסירות ומקציעות.

השארת תגובה