המימד החמישי: השב"כ יבדוק מימצאים

השר לביטחון פנים גלעד ארדן ביקש מראש השב"כ לבדוק אלו חומרים רגישים עברו מהמשטרה לחברה, והאם דלפו לחו"ל – במערך הסייבר הלאומי החלו בבדיקות לקראת חקירה

בני גנץ: צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן
בני גנץ: צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

האם פרשת המימד החמישי תהפוך בקרוב לפרשה ביטחונית ולא רק פלילית? השר לביטחון הפנים גלעד ארדן דורש משירות הביטחון הכללי לפתוח בחקירה ביטחונית, מתוך חשש שדלף מידע רגיש מהמשטרה לבכירים בחברת המימד החמישי, שבראשה עמד ח"כ בני גנץ, את הדברים חשף העיתונאי עקיבא ביגמן ב'ישראל היום'.

יצוין, כי מעבר לחקירה הפלילית שעליה החליט מ"מ פרקליט המדינה דן אלדד בשבוע שעבר, לבדיקת התקשרות החברה בראשותו של ח"כ גנץ והמשטרה, קיים זה זמן חשש כי מידע מוכמן ורגיש שהועבר מהמשטרה למימד החמישי הועברו על ידיה לישויות מדיניות זרות.

השר ארדן, שדרש חקירה פלילית בפרשה ונענה בחיוב, דורש כעת מראש השב"כ נדב ארגמן לפתוח גם בחקירה ביטחונית, שתבדוק אילו חומרים רגישים עברו מהמשטרה לחברה, והאם חומרים אלה מצאו את עצמם מועברים הלאה לגורמים נוספים ללא סמכות.

עיקר חששו, ככל הנראה, נובע מהעובדה כי נגד המשקיע העיקרי של החברה, האוליגרך ויקטור וקסלברג, המקורב מאוד לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, נפתחה חקירה בארה"ב בפרשת ההתערבות הרוסית לכאורה בבחירות לנשיאות בארה"ב.

עוד נודע כי מערך הסייבר הלאומי כבר החל בעריכת בדיקות מקדמיות לקראת חקירה מטעמו בנושא, במידה שמידע רגיש על אזרחי ישראל אכן זלג מהחברה לגורמים זרים.

השארת תגובה