גבעת המטוס: החל שיווק של כ 1000 יח"ד

דיווח: "בעוד האמריקנים אישרו לישראל כבר לפני שנה וחצי את הפשרת הבנייה במתחם, בחר רה"מ להעלים את הידיעה מעיני הציבור כשכל העת נטען כי הבנייה מתעכבת בשל לחץ בינ"ל ואמריקני"

משה ליאון בכותל
משה ליאון בכותל

ימים ספורים לאחר הצהרת ראש הממשלה על הפשרת הבנייה והסרת החסמים מבנייה בגבעת המטוס, ‏הבניה יוצאת לדרך, עם יציאתם הבוקר לשיווק של 1077 יח"ד.

ביממה האחרונה התקיימה פגישת עבודה מסכמת בנושא בהשתתפות ראש העיר ירושלים, משה ליאון, איציק לארי, מנכ"ל עיריית ירושלים, מנכ"ל רמ"י, עדיאל שימרון, יו"ר הועדה המחוזית, עמיר שקד, יו"ר הועדה המקומית אליעזר ראוכברגר, מהנדס העיר, יואל אבן וגורמי מקצוע נוספים.

בפגישה הוחלט לצאת לשיווק של 1077 יח"ד באופן מיידי, במסגרת מחיר למשתכן כבר הבוקר.

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון אמר, כי הוא שמח להוביל ולקדם בנייה בגבעת המטוס, "מדובר בבנייה שמיועדת לזוגות צעירים ותענה על מחסור הדיור בעיר. ירושלים הולכת למקום טוב והופכת להיות עיר מובילה ומתקדמת, בכל התחומים".

הבוקר נחשף בגל"צ, כי ראש הממשלה נתניהו קיבל למעשה 'אור ירוק' מהאמריקנים לבניה בגבעת המטוס כבר לפני יותר משנה וחצי. אלא שהדבר הוסתר מעיני הציבור כאשר ראש הממשלה מסיבותיו שלו בוחר להתעכב עם ההכרזה בענין.

לפי הדיווח, ‏כבר כמה חודשים ש"גורמים מדיניים", מתדרכים את הכתבים, כי הבניה בשכונה האסטרטגית מתעכבת בגלל לחץ בין לאומי. בין השאר גם לחץ אמריקני. אלא שכעת כאמור עולה, שלחץ כזה לא קיים לפחות שנה וחצי. ‏בשגרירות האמריקנית בישראל בחרו של להגיב. ובלשכת רה"מ הכחישו את הדיווח.

כזכור ביום חמישי האחרון, קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו סיור בנקודת תצפית על שכונת הר חומה יחד עם השר יריב לוין, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ומ"מ מנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ. רה"מ אמר בסיור, "אנחנו הולכים לבנות את שכונת גבעת המטוס – הסרנו את כל המגבלות.

אנחנו מאשרים הקמה של 4,000 יחידות דיור – 1,000 יחידות דיור להרחבת שכונת בית צפפא. לתושבים הערביים שם יש מצוקת דיור שאנחנו נותנים לה פתרון, ועוד 3,000 יחידות דיור לתושבים יהודים. אני חייב להגיד גם ש-1,000 מזה יובאו לשווק מידי בימים הקרובים על ידי מנכ"ל משרדי רונן פרץ".

"היום אני מודיע על הקמת הר חומה ה', שכונה שבה נקים 2,200 יחידות דיור. זה עוד כ-12,000 תושבים. הר חומה תהיה שכונה של כ-50,000 תושבים. זה כמו עיר בינונית בישראל, רק בשכונה כאן. עשינו את זה אז אל מול התנגדות בינלאומית עזה. התגברנו על כל המכשולים ועשינו את זה, וראו מה עשינו לירושלים". אמר ראש הממשלה במהלך הסיור בתצפית.

השארת תגובה