נתניהו: מחיקת רישום פלילי למשתמשי קנאביס

אוחנה, "תיוגם של מאות אלפי אזרחים שהחזיקו או צרכו את צמח הקנביס כעבריינים, רדיפתם ושלילת חירותם, לא עולה בקנה אחד עם ערכי תנועת הליכוד כמפלגה ליברלית"

נתניהו וכדורגל
נתניהו וכדורגל

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי החליט על קידום יוזמה למחיקת רישום פלילי עבור משתמשי קנאביס והחזקתם.

בהודעה שפרסם נתניהו נכתב, "בחנתי את הנושא לעומק והחלטתי על קידום מחיקת רישום פלילי לעשרות אלפי ישראלים על שימוש אישי והחזקה בקנאביס, דבר שגורם סבל מיותר לרבים ועומס בבתי המשפט".

עוד הוסיף רה"מ, כי "השר אוחנה החל בעבודה בנושא והוא יעמוד בראש ועדה עם גורמי מקצוע ואורן ליבוביץ׳ יו״ר ״עלה ירוק״, שתבחן את ייבוא המודל הקנדי להסדרת שוק חוקי בישראל".

כזכור, כבר בבחירות אפריל 2019 הצהיר ראש הממשלה על כוונתו לבטל את הפללת צרכני הקנאביס. לקראת בחירות מועד ב’ בספטמבר 2019 כבר כבר היה רה"מ ממוקד יותר והודיע כי יפעל לנקיטת צעדים שיובילו ללגליזציה סביב הנושא.

שר המשפטים אמיר אוחנה התייחס גם הוא לנושא ואמר, כי "תיוגם של מאות אלפי אזרחים שהחזיקו או צרכו את צמח הקנביס כעבריינים, רדיפתם ושלילת חירותם, לא עולה בקנה אחד עם ערכי תנועת הליכוד כמפלגה ליברלית בהגדרה", לדבריו, ״כמי שעסק בעריכת דין בתחום הפלילי, ברור לי שהנזקים הרבים ביותר מקנביס – נובעים מאכיפת האיסור הפלילי".

"כשר משפטים הבוחן כל בקשת חנינה ומעביר את המלצותיו לנשיא המדינה, אני מודיע כי בתיקים של החזקה או צריכה של קנביס אמליץ באופן חיובי על מחיקת הרישום הפלילי, ואני קורא לכל מי שיש בעברו כתם כזה – לפנות כבר עכשיו בבקשה למחלקת החנינות במשרד המשפטים. דף חלק לעתיד בהקשר זה, כאשר המדובר בפשע ללא קורבן – הוא הוגן וצודק", כך שר המשפטים בהודעה שפרסם.

תגובה אחת
  1. הוא יודע שהעם מרגיש מדוכא בגלל הצווים המגבילים וחושש מהתפרצות של מהפגנות ומחאות נוספות, ומקווה שהקלות כמו זו יפיסו את דעתו של העם, אבל בינתיים הכל רק דיבורים.

השארת תגובה