גליק לארדן: "אל תהיה חותמת גומי"

ח"כ לשעבר יהודה גליק שנעצר בשבוע שעבר בהר הבית פונה באמצעות סרטון שפרסם, לשר ארדן ומבקש ממנו לפעול נגד ההחלטה הצפויה של מפקד מחוז ירושלים להרחיקו לחצי שנה בהר הבית

יהודה גליק (צילום: דוברות הכנסת)
יהודה גליק (צילום: דוברות הכנסת)

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק שנעצר בשבוע שעבר במהלך ביקור בהר הבית, שוחרר ונעצר מאוחר יותר פעם נוספת בביתו, פונה הבוקר בסרטון לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, ומבקש ממנו לפעול נגד ההחלטה הצפויה של מפקד מחוז ירושלים במשטרה להרחיק אותו מההר למשך חצי שנה.

בסרטון מציין ח"כ לשעבר גליק את הסיבות לכאורה שהובילו להרחקתו מההר. ופונה בהמשך לשר ארדן, "גלעד, תסתכל לי בעיניים. חשש ממשי להסתה? אני יהודה גליק שמקפיד להקדים שלום לכל אדם? שמאיר פנים לכל בכל מקום, על אחת כמה וכמה בהר הבית? יש חשש ממשי שאני מתכוון לבצע הסתה? בחייך גלעד, אתה יודע שזה לא נכון".

גליק ממשיך בדבריו המיועדים לאוזניו של ארדן, "גלעד ידידי, אתה יודע שהר הבית הוא מרכז חיי ומקור האנרגיה שלי, ובהובלתך עשינו שינויים משמעותיים בשנים האחרונות. אינו דומה הר הבית היום למה שהיה לפני שנכנסת לתפקידך, אני רואה את השינויים האלה ואני גאה בהם – הצילומים בשבוע שעבר בהם אני נראה שוכב אזוק בהר הבית בעוון הליכה איטית, התפרסמו ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט בעולם וגרמו נזק גדול למדינת ישראל ולמהפכה שאתה הובלת בהר".

בהמשך מבקש גליק מארדן לעשות מעשה בנט ולהכריע בניגוד להמלצות שהתקבלו על שולחנו, "כבוד השר, זו זכותך ואף חובתך לזמן את מפקד המחוז ולבקש ממנו את המידע המופרך שעל בסיסו אני מהווה סכנה לציבור. ראה איך נהגו לאחרונה השרים בנט ואוחנה כשהבהירו שהם אינם חותמת גומי. השר ארדן, ברגע מבחן זה עליך להודיע למפקד המחוז, עוד היום, כי החלטתו אינה צודקת ואינה ראויה ועליה להתבטל מיד", חתם גליק את דבריו.

השארת תגובה