חבר הכנסת מתלונן: המחבל דימם ללא טיפול

תיעוד חדש מאירועי אום אל חיראן מצדד בעמדת משפחת אלקיעאן שאביהם נהרג מאש כח משטרה לאחר שנחשד כמחבל. ב'משותפת' דורשים מארדן לחזור בו מ"דברי ההסתה"

אום אל חיראן. ברקע השוטר שנרצח בפיגוע הדריסה
אום אל חיראן. ברקע השוטר שנרצח בפיגוע הדריסה

תיעוד חדש שהתפרסם בימים האחרונים מאירוע אום אל חיראן בו כזכור נהרג תושב המקום יעקוב אבו אלקיעאן מאש כוחות המשטרה לאחר ששעט ברכבו לעברם ולא שעה לקריאות לעצור, מגלה, כי ההרוג שכב כשהוא מדמם על הקרקע במשך דקות ארוכות ללא שאף אחד מהצוות הרפואי של המשטרה לא פנה לטפל בו. בו בזמן שעוד ניתן היה להציל את חייו.

כזכור, לאחר האירוע קבע דו"ח הנתיחה, כי אלקיעאן מת מאיבוד דם אחרי עשרות דקות ולא מהירי. בעקבות הגילוי, הודיעה משפחתו כי תעתור לביהמ"ש בדרישה לפתוח את תיק החקירה מחדש.

ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת הגיב לסרטון והאשים, כי "עשרות דקות שכב יעקוב אבו-אלקיען ואיבד דם לאחר שנורה בידי שוטרים. יעקוב הוצא להורג פעם ראשונה ע"י השוטרים שירו בו, פעם שניה ע"י אלו שבכוונה לא הגישו לו טיפול מציל חיים, ופעם שלישית כאשר הוצא להורג שמו הטוב בידי השר ארדן שכינה אותו "דאעש".

לדבריו, "יעקוב אבו-אלקיען היה מורה, אדם אהוב ושוחר שלום. מי שקראו לו "מחבל", ובראשם, כאמור, ארדן, טרם חזרו בהם מדברי ההסתה המרושעים שלהם וטרם התנצלו. יהי זכרו של יעקוב ברוך, יפוטר השר השקרן לאלתר."

השארת תגובה