המהנדס, הדוברת והמנכ"לית: פורשים מעליזה בלוך

אחרי מהנדס העיר ודוברת העירייה, בשבוע האחרון הודיעה מנכ"לית העירייה, מירה מינס, על סיום דרכה בעיריית בית שמש, כשנה בלבד לאחר שנכנסה לתפקיד

עיריית בית שמש
עיריית בית שמש

כשנה בלבד לאחר שהחלה לכהן בתפקיד, בשבוע האחרון הודיעה מנכ"לית העירייה מירה מינס, כי ביקשה מראש העיר עליזה בלוך לסיים את תפקידה בעיריית בית שמש, "לאחר תקופה אינטנסיבית ומאוד משמעותית, תקופה מרובת עשייה ואתגרים מקצועיים רבים".
במכתב פרידה מעובדי עיריית בית שמש כתבה מינס: "חשוב לי להדגיש כי בתפקידי זה, נהניתי לעמוד לרשות תושבי העיר בית שמש, לנהל מקצועית וארגונית את העירייה ואת עובדיה, להוביל ולהיות שותפה לתהליכים רבים, אשר מובילה ראש העיר, ושותפים להם חברי המועצה ועובדי העירייה הנפלאים והמסורים ורבים מתושבי העיר".

"תפקידי נעשה מחד, תוך התבססות על מה שנעשה בעיר מזה שנים רבות ומאידך בהובלת התחדשות ורוח חדשה של שינוי", הוסיפה המנכ"לית הפורשת וכתבה לעובדים, כי "אני רואה בכל אחת ואחד מכם, כ 1500 עובדי העירייה, כשותפים לעשייה למען תושבי העיר. חלקנו יחד תקופה בה חרטנו על דגלינו כעובדי עיריית בית שמש ערכים – מצוינות הארגון, אחריות מא׳ עד ת׳, יוזמה יום יומית ומשמעות, ושילוב כוחות והכל עם הפנים לתושב".

במכתבה מנתה מינס את הישגיה והוסיפה, כי היא שמחה להוביל תהליכים ניהוליים של הטמעת מבנה ארגוני, גיוס עובדים חדשים לצד העובדים הוותיקים, גיוס צוות הנהלה בכיר ובניית שדרה ניהולית, בניית ממשקי עבודה בין האגפים, מיסוד שגרות ניהוליות ונהלי עבודה, פרויקטים של בינוי, תשתיות ותנועה, היערכות לקליטת תושבים בשכונות החדשות לצד שיפור התשתיות בשכונות הוותיקות, שיפור פני העיר ואחזקת העיר, אירועי תרבות מגוונים, לכלל המגזרים, היערכות העיר לשעת חירום ושיפור השירות לתושבים ברבדים השונים, וכן בניית תקציב לשנת 2020 ותכניות עבודה.

בשלהי המכתב שיתפה המנכ"לית את העובדים בתחושותיה וכתבה, כי "החלטה זו הייתה מהקשות שקיבלתי בחיי המקצועיים ומאז הודעתי לראש העיר היא שוקדת, מזה מספר שבועות, על איתור המחליף, עליו נודיע בימים הקרובים , ותיערך בהתאם חפיפה מסודרת", תוך שהודתה לכלל העובדים, לחברי המועצה, לצוות הנהלת העירייה, ללשכת ראש העיר וראש העיר "שקראה לי לדגל ונתנה בי אמון לאורך הדרך להיות שותפתה לעשייה ועל הזכות הגדולה לעבוד במחיצתה", לצוות לשכתה, לוועד העובדים ולכל מי שהיה שותפי לעשייה.

ראש העיר עליזה בלוך הגיבה להודעתה של מינס ואמרה: "אני מודה למירה על העבודה המשותפת. מירה היא מנהלת איכותית עם אישיות יוצאת דופן. שילוב נדיר של חוכמה ורגישות. מירה ניהלה את העירייה ביד רמה ומקצועית, הובילה תהליכים ארוכי טווח למען העיר כולה והייתה שותפה אסטרטגית לכל מהלך בעיר תוך אחריות וסמכותיות. אני בטוחה שנדע להמשיך להשתמש בכישוריה בתוך העיר ואני שמחה שהיא נאותה לבקשתי להצטרף לוועדה המייעצת לראש העיר. אני מאחלת למירה המון הצלחה בדרכה החדשה".

לפני כשנה, כאמור, מונתה מינס לתפקיד לאחר שמנכ"ל העירייה הקודם, עו"ד מתי חותה, הודיע כי הוא על סיום תפקידו לאחר שתים עשרה שנה בתפקיד. מינס עצמה שימשה קודם לכן בתפקיד סגנית בכירה למנהל רשות החברות הממשלתיות שבמשרד האוצר.

בהודעתה, מצטרפת מינס לדוברת העירייה שהודיעה לפני כחודשיים אף היא על סיום תפקידה בעירייה, זאת כחצי שנה בלבד לאחר שמונתה לתפקיד, וכן למהנדס העיר הקודם, משה לורברבום, שכיהן אף הוא תקופה קצרה בתפקידו, ועוד.

השארת תגובה