השתכנע שהוא אשם בתאונה – ואז התבררה התמונה

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? טלפון ראשון יהיה לעו"ד שהתמחה והתמקצע, דווקא בתחום התעבורה, כזה שמכיר את דרכי הפעולה של אנשי המשטרה והלך הרוח בבית המשפט

אילוסטרציה: תאונה
אילוסטרציה: תאונה

אלון היה מעורב בתאונת דרכים, שנגרמה לטענת המשטרה, נוכח העובדה שאחד מהנהגים המעורבים נכנס לצומת בניגוד לאור האדום ברמזור בכיוון נסיעתו.

אלון נחבל בתאונה חבלות של ממש, הכוללות שברים ביד ובצלעות. כאשר השוטר שהגיע למקום שאל אותו ,תוך כדי שהוא כואב בכל גופו, איזה אור דלק ברמזור כהוא נכנס לצומת, ענה שאינו זוכר כרגע.

כמה ימים לאחר שהשתחרר מבית החולים, פנה אליי אלון וביקש שאלווה אותו בטיפול בתיק. נסענו יחד למקום התאונה וביצענו שחזור לתאונה. הראיתי לו כי בכיוון נסיעתו  אמנם קיימות שתי פאזות ברמזור, אחת ישר ואחת שמאלה, אך שתיהן מתחלפות יחד לירוק ולכן הוא לא יכול היה להתבלבל בפאזות. בעת השחזור אלון נזכר כי עמד ברמזור אדום וכשהתחלף לירוק פנה שמאלה ואז קרתה התאונה. לאחר השחזור אלון הלך למשטרה לחקירה.

המשטרה הגישה נגד אלון כתב אישום בגין נהיגה בניגוד לאור אדום ברמזור וגרימת תאונת דרכים שתוצאתה חבלות של ממש (אלון הוא היחיד שנחבל..). כשצילמתי את חומר החקירה גיליתי, כי מעבר לרכב בו פגע אלון ובו נהג יגאל, אשר טען שהגיע לרמזור בנסיעה שוטפת היה עד נוסף, מוטי, שנסע מאחורי יגאל וטען שיגאל והוא עמדו ברמזור אדום וכשהתחלף לירוק החלו ליסוע- סתירות מהותיות. למרות האמור הוגש כתב אישום כנגד אלון!

מספר שבועות לאחר הגשת כתב האישום, צדה את עייני מודעה בעיתון ממנה גיליתי, כי יגאל המעורב, היה עברין ידוע ונרצח ביריות!

בשלב הזה הגשתי בקשה למחיקת כתב האישום. לא רק שקיימות סתירות מהותיות בעדויות של המעורב והעד הנוסף של התביעה, כיום, כשגאל לא בחיים, לא יוכל להעיד, לא תוכל התביעה להסביר את הסתירות בעדויות.

מכאן הדרך הייתה קצרה להודעה של התביעה כי קיבלה את כל טיעוניי וכתב האישום כנגד אלון ימחק.

המסקנה: אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים ואתם חושבים שאתם לא אשמים, כבר במקום התאונה, ולפני שהמשטרה חוקרת אתכם באזהרה, התקשרו לעורך דין טוב לתעבורה שילווה אתכם לאורך כל האירוע!

הכותבת: עורכת דין לתעבורה, אביטל טבצ'ניק, מרחוב אבא הילל 7 רמת גן. בעלת וותק של 24 שנים כעורכת דין, מתוכם 20 שנה שירתה במשטרה כקצינה ותובעת בתחום התעבורה. טלפון: 052-2785000

השארת תגובה