כתב אישום נגד השוטר היורה בסלומון טקה

עו"ד אורי קינן מסביר אודות כתב האישום שהוגש נגד השוטר שירה בסלומון טקה

אורי קינן
אורי קינן

המקרה הטראגי שבו מצא את מותו סלומון טקה ז"ל הועבר לבית המשפט במסגרת כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות על ידי השוטר היורה.

הגנתו של השוטר בנסיבות העניין תתבסס, בקליפת אגוז, על הטענה כי עמד בסכנה של ממש ופעל כאדם סביר / שוטר סביר בנסיבות העניין כפי שהתפתח בפועל בזירה.

ניתן לראות מעובדות כתב האישום שהוגש כי השוטר עמד תחת מתקפה של אבנים אשר פגעו בו וגם גרמו לו לפגיעה פיזית ובקשתו מהקבוצה לחדול מכך עלו בתוהו.

עו"ד אורי קינן – סניגור פלילי

הירייה הבודדת אותה ירה השוטר לכיוון מטה גרמה למותו של המנוח לאחר שהכדור ניתז לגופו.

שאלת הרשלנות צריכה להיבחן תוך שבית המשפט יבחן את פעולותיו של השוטר ביחס לכל הנסיבות כולן והאם הן חלק מהתנהלות סבירה של שוטר בנסיבות העניין.

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח"ש) הגישה לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד קצין משטרה בגין גרימת מותו ברשלנות של סלומון טקה ז"ל בקריית חיים ביוני 2019.

ההחלטה התקבלה לאחר בחינה מעמיקה של חומר הראיות, שקלול מכלול נסיבות האירוע והטענות שנשמעו בהליך השימוע בעניינים אלה ואחרים. הודעה על כך נמסרה לבאי כוחם של משפחת טקה ז"ל.

בכתב האישום, שהוגש ע"י עוה"ד רונן יצחק וליאת יונניאן, נאמר כי קצין המשטרה גרם ברשלנות למותו של טקה ז"ל, כאשר רשלנותו באה לידי ביטוי בעיקר בכך שביצע ירי לעבר האספלט, ולא הסתפק, לכל היותר, בירי אזהרה באוויר לצורך נטרול הסכנה שבפניה עמד, והכל בניגוד לפקודות המשטרה המחייבות בנושא ולנהלי המשטרה בנוגע לירי, שאינם מתירים ירי לעבר הקרקע, בנסיבות ובאופן בהם פעל הנאשם.

בהחלטה  נלקחה בחשבון  העובדה שהנאשם היה במקום עם בני משפחתו, הותקף באבנים על ידי המנוח ונערים אחרים ואף נפצע באירוע, בטרם השתמש באקדחו, אך במכלול הנסיבות נמצא, כאמור, כי יש מקום להעמידו לדין.​

השארת תגובה