יועץ נדל"ן חשוד בהעלמת כ-3 מיליון ₪

עו"ד אורי קינן מסביר על איסור פרסום שמות חשודים

אורי קינן
אורי קינן

פרסום שם חשוד עוד בטרם הוחלט על הגשת כתב אישום והרשעתו בדין יוצרת מצב בו אדם יכול להיפגע באופן מידי רק מעצם החלטת הרשות לקיים נגדו הליכי חקירה / מעצר.

כיום, כאשר מערכת המדיה מבוססת גם ובעיקר על אתרי חדשות אינטרנטיים הפגיעה היא כפולה ומכופלת.

אני סבור שהחוק צריך להיות מתוקן כך שהבסיס הוא איסור פרסום עד להרשעה בדין ובמידה והרשות רוצה לאפשר פרסום יהיה עליה להראות בנימוקים מיוחדים וטובים מדוע יש לחרוג מהכלל.

עו"ד אורי קינן- סניגור פלילי

צדיק צדיק, יועץ בתחום הנדל"ן, הובא בפני בית משפט השלום בתל אביב, בחשד להעלמת הכנסות בסך למעלה מ-900,000 דולר. כבוד השופטת כוכבה לוי, נעתרה לבקשת פקיד שומה חקירות תל אביב, שחררה את החשוד בתנאים מגבילים, ודחתה את בקשתו לאיסור פרסום שמו. אתמול, 04/02/2020, דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את ערעורו של החשוד בדבר איסור הפרסום, והפרשייה, כאמור, הותרה לפרסום.

על פי בקשת המעצר, בעקבות ביקורת שנערכה לצדיק על ידי פקיד שומה גוש דן, עלה חשד להתנהלות פלילית, ובעקבות כך נפתחה חקירה של פקיד שומה חקירות מס הכנסה תל אביב. במסגרת החקירה נערכו חיפושים בבית החשוד ובמשרדי מייצג החשוד במהלכם נתפסו מסמכים וחומרי מחשב.

על פי החשד, צדיק תושב תל אביב, המשמש כיום כיועץ נדל"ן, ועבד כשכיר בחברה העוסקת בנדל"ן עד לשנת 2011, העלים בין השנים 2013-2015 הכנסות בסך למעלה מ-900,000 דולר (כ-3 מלש"ח) בגין הכנסותיו מעבודתו וכן מחברות זרות בהן החזיק.

בחקירתו טען החשוד כי האחריות על דיווח הכספים הינה של רואה החשבון שלו, שכן הוא היה צריך לראות את ההכנסות ולדווח עליהן בזמן. יחד עם זאת, ממצאי החקירה מעלים כי הסכומים שהתקבלו בידי החשוד הוסתרו מרו"ח בעת קבלתם.

כבוד השופטת כוכבה לוי מבית משפט השלום בתל אביב שחררה את החשוד בתנאים מגבילים ביניהם ערבות בנקאית על סך 150,000 ₪. במסגרת הדיון ביקש החשוד כי שמו ייאסר לפרסום, אך השופטת דחתה את בקשתו.

אתמול, דחתה השופטת מעין בן ארי  מבית המשפט המחוזי בתל אביב את ערעורו של החשוד על איסור הפרסום, וקבעה כי קיים אינטרס בפרסום שמו על מנת ליידע גורמים בנקאיים ולקוחות פוטנציאלים בנושא נוכח ההיקף של העלמת המס הנטענת. ​

השארת תגובה