אישום: השחיתו משרדי האיחוד האירופי

כתב אישום הוגש נגד הפעילה החברתית שפי פז ופעילים נוספים לאחר שתיעדו עצמם מרססים כתובות מחאה על משרדי האיחוד האירופי. פז: "אכיפה בררנית ולא שיוויונית"

השחתת משרדי האיחוד האירופי
השחתת משרדי האיחוד האירופי

בבית המשפט השלום בתל אביב הוגש היום כתב אישום נגד פעילי הימין שפי פז, מירב חג'אג' ודורון אברהמי בגין ריסוס כתובות נאצה בשגרירות האיחוד האירופי ברמת גן. השלושה נאשמים בקשירת קשר לעשות עוון, הזק לרכוש במזיד והשחתת פני מקרקעין – עבירות שהעונש המרבי בגינן הוא שש שנות מאסר.

לפי כתב האישום, השלושה הגיעו למשרדי האיחוד האירופי בחודש ספטמבר עם תרסיסי צבע וריססו על קירות הלובי באנגלית את הכתובות "האיחוד האירופי החוצה" ו"כסף גרמני הורג יהודים". יצוין, כי המעשים תועדו על ידי אברהמי.

בנוסף, חג'אג', שבתה שיר נהרגה בפיגוע בארמון הנציב ב-2017, הדביקה על הקירות תמונות של ילדים שנרצחו בפיגועים שלטענתה מומנו בכספי האיחוד.

בתגובה לכתב האישום אמרה פז, כי "ברגע ששני אנשים מבצעים פעילות מחאה יש קשירת קשר. איזו פעולת מחאה היא לא קשירת קשר? יש פה לחץ וברור לי שמנסים לרצות את האיחוד האירופי, שר החוץ אמר באותו יום שהם ימצו את הדין איתנו והם חייבים להראות לאיחוד האירופי שהם מעמידים למשפט. אני אשמח מאוד לעמוד בבית המשפט ואני גאה לעמוד למשפט. זו אכיפה בררנית ולא שוויונית".

השארת תגובה