מצרים מסרבת – הנייה יישאר בחו"ל

ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה שיצא את הרצועה לחו"ל דרך מצרים והפר את וביקר באיראן וטורקיה כשבכך הפר את תנאי היציאה של מצרים, ייאלץ להישאר בחו"ל

איסמעיל הנייה
איסמעיל הנייה

לאחר שמצרים הודיעה כי לא תאפשר את כניסתו לשטחה לצורך חזרה הביתה לרצועה, מתכוון ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, להישאר בקטאר עזה לפרק זמן בלתי מוגבל. כך דווח בעיתון "א-שרק אל-אווסט".

כידוע, האפשרות היחידה לאיסמעיל הנייה כמו לפסלטינים רבים אחרים לצאת את גבולות הרצועה שלא על ידי שטח מדינת ישראל, הוא דרך מצרים, על ידי מעבר רפיח. אלא שהמצרים שאינם רואים עין בעין את קשרי חמאס עם האיראנים שנואי נפשם כמו גם עם הטורקים, התנו את יציאתו של הנייה משטח הרצועה בכך שלא ייפגש עם גורמים הנתונים במחלוקת.

בפעם האחרונה בעת שהנייה יצא את גבולות הרצועה וביקר בחו"ל, חיסלה ארה"ב את רב המחבלים קאסם סולימני, הנייה החליט שלא לשעות לתנאי 'השחרור' שהטילה עליו מצרים ויצא לאיראן כדי להשתתף בהלוויה, שם אף נשא דברים לזכרו של סולימני. בשל כך החליטה מצרים שלא לאפשר להנייה לחזור לרצועה.

לאחר שניסה להפעיל את קשריו ללא הצלחה, הודיע כי יישאר מחוץ לגבולות הרצועה לפרק זמן בלתי מוגבל. לפי הדיווח, הנייה החליט להתיישב בקטאר בשלב זה. כאשר משפחתו חוששים כי מצרים תפעל לגירושם גם הם מחוץ לגבולות המדינה.

השארת תגובה