ביהמ"ש: האנרכיסט ישאר במעצר

פטיש שופט
פטיש שופט

בבית משפט השלום בירושלים קבע כי פעיל השמאל הקיצוני יונתן פולק, יוותר במעצר עד לקבלת החלטה אחרת בעניינו.

ביהמ"ש דן בנוגע להמשך מעצרו של פולק, שמסרב להכיר בסמכות ביהמ"ש וכהמשך לכך מסרב להשתחרר בערבות.

בהחלטתו כתב השופט אלעזר ביאלין, כי "הנאשם הובא לדיון לאחר שלא עמד בתנאי השחרור שנקבעו בעניינו. ככל שהנאשם היה מצהיר בפני כי יתייצב להמשך ההליכים בעניינו הייתי מוכן אף להקל בתנאי השחרור. אך הנאשם כופר בסמכותו של בית משפט זה לדון אותו ובעצם קיום ההליך, ומצהיר שלא יתייצב לכל הליך בעניינו".

עוד ציין השופט בהחלטתו, "לא מצאתי מקום להורות על ביטול צו המעצר שהוצא כדין. אני מורה על מעצרו עד להחלטה אחרת".

יצוין כי לפני הדיון ביקש סגן נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופט ירון מינטקביץ, לקיים דיון גישור עם פולק בניסיון להביא לשחרורו, אלא שזה סרב לשתף פעולה.

עו"ד צור פלק היועץ המשפטי של ארגון 'עד כאן' מסר, "אנחנו מברכים על כך שבית המשפט לא נוטל חלק במשחקים הפוליטיים והציניים של הנאשם פולק, ועומד על כך שהנאשם פולק יבטיח את התייצבותו לדיונים ומבלי הבטחת התייצבותו לא ישוחרר".

יצוין, כי פולק עצור למעלה משלושה שבועות, לאחר שלא התייצב לדיונים בעניינו בקובלנה הפלילית שהגיש נגדו ארגון 'עד כאן'. בנוסף להליך הקובלנה הפלילית המתנהל נגדו ונגד אנרכיסטים נוספים, פולק נחקר בשבוע שעבר במשטרת אריאל. החקירה התנהלה בגין תלונה שהגיש ארגון 'עד כאן' נגד פולק על מעורבותו בהפגנות האלימות התקיימות בכפר קדום מידי שבוע. לאחר החקירה הוצא נגד פולק צו הרחקה מיו"ש ל15 יום.

בתלונה שהוגשה נגד פולק, הופיעו כ 18 אירועים שונים בהם נטל פולק חלק פעיל בהתפרעויות פלסטינים נגד חיילי צה"ל ושוטרי מג"ב, כאשר תועד פעמים רבו כשהוא מבעיר צמיגים, הולך בראש המפגינים ועומד בלב האירועים.

השארת תגובה