מנדלבליט נגד אוחנה: מח"ש לא תיבחן

הטענה המרכזית של אוחנה היא, כי הפרקליטות הולכת יד ביד עם המשטרה, ולדידו, עלולה מח"ש הכפופה לפרקליטות לסבול משיקולים שאינם ענייניים

אמיר-אוחנה
אמיר-אוחנה

עוד פיצוץ נוסף נרשם בימים האחרונים במתיחות בין שר המשפטים ליועץ המשפטי לממשלה. הפעם סביב כוונת אוחנה להקים ועדה שתבחן את פעילותה וכפיפותה של מח"ש. בעוד השר אוחנה מבקש להביא בקרוב לאישור הממשלה הקמת ועדה בראשות שופט בעניין, הרי שמנדלבליט מתנגד, בטענה כי מדובר בממשלת מעבר שסמכויותיה מוגבלות. כך חושף 'ישראל היום'.

על פי הדיווח, העילה לדרישת אוחנה מקורה בפרשת מותו של סלמון טקה אזרח אתיופי שנהרג מירי שוטר במהלך ויכוח. כזכור, בני העדה האתיופית טענו שהיד על ההדק קלה כשמדובר בבני העדה. הם חסמו כבישים, הפכו מכוניות והבעירו את המדינה. השר אוחנה הודיע אז כי הוא שוקל להקים ועדה שתדון בעניין המחלקה לחקירת שוטרים ובעיקר בכפיפותה לפרקליטות.

כאמור, בימים האחרונים ביקש אוחנה להתקדם עם הקמת ומינוי הועדה ואף להביא אותה בקרוב לאישור הממשלה. אלא שמנדלבליט מתנגד לכך בטענה כי מדובר בממשלת מעבר, וכי לא ניתן לעשות צעדים משמעותיים ומרחיקי לכת בימים כאלה.

הטענה המרכזית של אוחנה היא, כי הפרקליטות הולכת יד ביד עם המשטרה, ולדידו, עלולה מח"ש הכפופה לפרקליטות לסבול משיקולים שאינם ענייניים, לכן, מבקש אוחנה לבחון האם כדאי להעביר אותה לכפיפות תחת גוף אחר. כמו כן, מתעקש השר שמי שיעמוד בראש ועדה שכזו יהיה שופט, על מנת להקנות לה סמכויות של ועדת חקירה.

השארת תגובה