הגורר הגיע בשבת לרכב חבר מועצת העיר

גורר רכבים ניסה לגרור את רכב הגמ"ח של חבר המועצה בשבת – התושבים שחשדו בגניבה, צעקו על הגורר הערבי

שמואל מרציאנו
שמואל מרציאנו

בצהרי יום השבת בשכונה הירושלמית קריית יובל, הגיע גורר רכבים לאזור החרדי והחל להרים את רכב הגמ"ח של חבר מועצת העיר שמואל מרציאנו. שכנים בקרבת מקום שזיהו את הרכב בבעלות הגמ"ח וחשדו כי הגורר מנסה לגנוב את הרכב, החלו לצעוק על הגורר הערבי.

קצין הביטחון של עיריית ירושלים שעבר במקרה בסמוך, שמע את צעקות התושבים והתקרב למקום. לאחר הסבר קצר של תושבי השכונה, הבין הקב"ט כי מדובר ברכב השייך לגמ"ח הרכבים של חבר מועצת העיר שמואל מרציאנו. נהג הגרר שהתעקש לגרור את הרכב וטען כי נשלח ע"י מוסך, נאלץ בהוראת הקב"ט להותיר את הרכב ברחוב ולצאת מהשכונה.

מרציאנו שנכנס לתפקיד חבר הנהלת העיר בעיצומה של הקדנציה הקודמת, הקים לפני עשור שנים גמ"חים במגוון נושאים. בין שלל תפקידיו מכהן מרציאנו כראש כולל לעשרות אברכים בני תורה צרפתיים בקריית יובל ולאחר שהבין כי ישנם מאות משפחות שאין ידם משגת לרכוש רכב, הקים מרציאנו את גמ"ח הרכבים בתרומות של נדיבים מצרפת עבור משפחות בני תורה ואברכים.

הגמ"ח מתנהל תחת הנהלה מסודרת ומקצועית האחראית על יתר הגמ"חים השונים אותם הקים שמואל מרציאנו לטובת עולי צרפת. לרשות הגמ"ח עומדים מספר רכבים המפוזרים ברחבי הארץ ובערים השונות, הנותנים מענה לאלפי משפחות.

 

בעקבות מעורבותו בחיי הקהילה הצרפתית ברחבי הארץ ולאור פעילותו הרבה לטובת עולי צרפת, מינה יו"ר ש"ס השר אריה דרעי את שמואל מרציאנו לתפקיד חבר מועצת העיר ירושלים לאחר ברכת נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה הגר"ש כהן. מאז כניסת מרציאנו לתפקידו, לשכתו רוחשת פעילות במגוון נושאים לטובת עולי צרפת.

ראש לשכתו אבי חדד מטפל מידי יום בעשרות תיקי ארנונה של צרפתיים תושבי ירושלים וכן בבעיות בירוקרטיות שונות בהם נתקלים תושבי הבירה, בנוסף פועל מרציאנו בהוראת יו"ר ש"ס אריה דרעי בקרב אברכי הכוללים ובני התורה הצרפתיים, למתן מענה מקיף לקשיים הרבים אותם הם חווים בעלייתם לגור באופן קבע בארץ הקודש.

מיד במוצאי השבת קיבל מרציאנו עשרות שיחות טלפוניות מהשכנים על נסיון גניבת רכב הגמ"ח. לאחר בדיקה מול המוסך שטען הגורר כי נשלח על ידו, עלה כי אכן מדובר בגרירה לשם תיקון הרכב שהושבת יממה לפני כן ולא בגניבה כפי שנחשד. מייסד הגמ"ח שמואל מרציאנו זעם על פעילות המוסך בשבת והורה כי מעתה לא יטופלו רכבי הגמ"ח בשבת ולא ייעשה חילול שבת ברכוש הגמ"ח.

השארת תגובה