מודיעין עילית חגגה את סיום הש"ס

במסגרת סיום השס ובנוכחות גדולי ישראל סיימו עשרות אברכי רשת הכוללים 'רינה של תורה' בסניף המקומי כולל 'רינת אריה' ע"ש ר"י מיר ברכפלד את הש"ס ברוב עם

במעמד המיוחד פיארו את שולחן המזרח מרנן ורבנן כאשר מי שפתח את המעמד היה רבי בנימין פינקל שנשא משא מיוחד ומרגש קודם סיום הש"ס והרחיב בשבח נשות החיל שמאפשרות לבעליהן לשקוד על תלמודם לילה לילה וציין כמה הכרת הטוב מגיעה להן וכמה ראוי לשבחן ולכבדן על הדבר הזה מייד לאחר מכן נערך מעמד סיום הש"ס הגדול , מי שהתכבד באמירת הקדיש הוא ראש הכולליםרבי מרדכי ליבר הלוי כהן לע"נ אמו הצדקנית, ביקש להימנע מלשאת דברים עקב היותו בתוך השלושים לאמו ע"ה.

מיד לאחר הקדיש פצח ציבור ההמונים ברקודים ובמחולות בעוז ותעצמות כיאה לעבודה של תורה כשעל השירה מנצחת מקהלת יחד.

לאחר מכן השמיע רבי ישראל הלוי ויזל רב בית הכנסת חניכי הישיבות ברכפלד דברי ברכה מיוחדים לאברכי הכולל שזכו לסיים את הש"ס בהמשך דבריו שיבח את השותפים החשובים הנושאים בעול הכולל יחיאל עוזר, מאיר בינדר ויהודה וייספיש וציין כמה קושי יש בדבר וכמה מלחמת היצר וניסיונות יש בכל החזקת תורה.

באופן יוצא דופן הגיע רבי חיים פרוינד מראשי בית מדרש נחלת משה לנאום נאום מיוחד בחובת לימוד כל הש"ס כולו וכמה דבר כזה שייך ומציאותי אצל כל אברך ואברך.

את המשא המרכזי נשא ראש הישיבה רבי שרגא שטינמן בו הרחיב בכח הרצון שרואים בחזל בכמה מקומות שבכח הרצון אפשר להגיע רחוק מאוד ומי שרוצה מאוד מצליח לעבור גם מכשולים גדולים.

דברי נעילה נרגשים ומיוחדים נשא רבי גדליה הוניגסברג, בדבריו הביא עובדות והנהגות מזקנו מרן שר התורה בהם ריתק וריגש את הנוכחים.

את המעמד כיבדו בנוכחותם האדמו"ר מירוסלב ורבי יורם סרי אב"ד מודיעין עילית.

במעמד השתתפו ראשי הכולל והחבורות רבי יעקב ברוורמן רבי הלל שינברגר רבי חנניה דוידוביץ רבי חיים זלץ ורבי חיים יוסף שטיגל ראש הרשת ורבי אלישיב ווייל מהנהלת הכוללים

על החלק המוזיקלי ניצחה מקהלת 'יחד' בליווי הקלידן לייזר הרשקוביץ.

תגובה אחת
  1. כבוד גדול לברכפלד על הכולל המיוחד מכיר את החברה שעובדים קשה בשביל זה מאיר בינדר ויהודה וייספיש שני תותחים
    שאפו ענק

השארת תגובה