צה"ל בתנופה: "גמיש, חכם וקטלני יותר"

שר הביטחון, נפתלי בנט, אישר היום את התכנית הרב-שנתית "תנופה" שגיבש הרמטכ"ל. "התכנית נועדה לייצר צה"ל גמיש, חכם וקטלני יותר. ביסוד התכנית עומד העיקרון של הכרעת האויב בצורה מהירה ועוצמתית"

נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (4)
נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (4)

בתום סדרת מפגשי עומק עם בכירי צה"ל ומערכת הביטחון, הודיע היום שר הביטחון, נפתלי בנט, על אישור התכנית הרב שנתית של צה"ל – ‘תנופה’.

התכנית הוצגה לשר ע"י ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, ראש אגף התכנון, אלוף אמיר אבולעפיה, ובכירים נוספים, בתום סדרת דיונים שעסקו בניתוח אתגרי העתיד של צה"ל בעשור הקרוב.

בתוך כך, אישר השר שורת החלטות בתחום מוכנות צה"ל ללחימה בזירות השונות, רכש אמצעי לחימה, פיתוח יכולות חדשות, שיפור האימונים, ארגון הצבא, תנאי המשרתים בצה"ל ועוד.

השר בירך את צה"ל ומפקדיו על התהליך המעמיק שבוצע והוסיף כי בראייתו התכנית מביאה עמה בשורה משמעותית שתאפשר להגדיל את היתרון של צה"ל על פני אויביו.

יצוין, כי השלב הבא לקידום התכנית עם אישורו של שר הביטחון הוא הבאת התכנית לאישור הקבינט המדיני-ביטחוני בכינוסו הקרוב ולאחר מכן, תוצג התכנית בפני וועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

שר הביטחון, נפתלי בנט אמר, כי "תר"ש "תנופה" נועדה לייצר צה"ל גמיש, חכם וקטלני יותר. ביסוד התכנית עומד העיקרון של הכרעת האויב בצורה מהירה ועוצמתית, אל מול זירות רבות ומורכבות. התכנית מנצלת את היתרונות של מדינת ישראל ואת עוצמותיה, תוך הסתכלות מפוכחת על האתגרים והסיכונים, ובראשם האיום האיראני. אנו לא נירתע, להיפך. נמשיך לפעול, בכל זמן ובכל מקום".

השארת תגובה