המדריך המלא לצביעת שיער ביתית

כיסוי שורשים? שיער לבן? שינוי גוון השיער? לפניך טיפים לצביעה ביתית נכונה – בזמן שנוח לך, במקום שמתאים לך. וגם: ההבדלים בין סוגי צביעה שונים

מראה שיער מטופח ומוקפד הוא המסגרת ההכרחית לכל לוק. שיער מרושל, דהוי, עייף ועם שורשים (נוסח עדיין-לא-קפצתי-למספרה) יכול להחריב לנו את המראה בפרט ואת היום בכלל (לא  סתם נטבע לשון המשפט "bad hair day").

שמירה על שיער בריא, נקי ומטופח היא משימה יומיומית הטומנת בחובה תחזוקה שוטפת, כמו חפיפה נכונה, צביעה נכונה ופעולות שימור. שוק צבעי השיער הצומח והעשיר בחידושים ידידותיים למשתמשת, הפך את "הצביעה הביתית" למשימה קלה ונוחה הרבה יותר מאשר בעבר.

צביעת שיער כבר מזמן איננה נחלתן הבלעדית של המספרות. בזמן שנוח לך, במקום שמתאים לך. וכן, זה גם הרבה יותר זול.

כך תוכלי לצבוע את שיערך בעצמך

  • בראש ובראשונה, חשוב לזכור! – כל גוון שיער, טבעי או צבוע, יכול בקלות להפוך לגוון כהה. הבעייתיות מתעוררת כשרוצים לחזור לגוון בהיר לאחר הצביעה (כלומר אם בא לך גוון בהיר יותר ממה שיש לך, קחי בחשבון, מדובר בתהליך ארוך וקשה).
  • לכן, אם את מתלבטת בין שני גוונים ולא יודעת במה לצבוע, העדיפי את הגוון הבהיר יותר.
  • בבחירת הצבע, חשוב להתייחס למפת הגוונים הנמצאת בגב אריזת צבע השיער, בתקשור על מדפי צבעי השיער, או בקטלוגים של מותגי צבעי השיער השונים בחנות. מפה זו מתייחסת לתוצאה בהתאם לגוון השיער הטבעי/הנוכחי שלך. חשוב להתאים בין גוון שיערך לבין הצבע שעל גבי האריזה, על מנת שיתקבל הצבע הרצוי והמתאים לך. ב
  • אם ברצונך לבצע שינוי צבע קיצוני מכהה לבהיר, יש צורך לבצע הבהרה. יחד עם זאת, אם צבעת את שיערך לבלונד, תוכלי לשמר את התוצאה על-ידי צביעה ביתית.
  • מריחה נכונה: בתהליך מריחת הצבע, חשוב למרוח בשבילים, מהחלק הקדמי של הראש אחורה, מהמצח לכיוון הקדקוד והעורף. מומלץ להקפיד על שבילים ישרים בכדי שיהיה סדר במריחת הצבע.
  • ערבוב הצבע: ראשית יש לרוקן בקערה את קרם הצבע, לאחר מכן להוסיף את החמצן ולערבב היטב עד קבלת מרקם אחיד. ישנן ערכות אשר מכילות בקבוק לערבוב קרם הצבע והחמצן, ולכן אין צורך להשתמש בקערה.
  • לאחר המריחה, יש להישאר עם הצבע לפני השטיפה כ- 30-40 דקות, תלוי באחוז החמצן ובהתאם להוראות השימוש אשר בעלון בתוך כל ערכה שקונים.
  • כמו-כן, לא מומלץ לצבוע בבית עם חמצן יותר מ- 9%. שימוש באחוז חמצן גבוה דורש צביעה במספרה.
  • יש לבצע בדיקת אלרגיה 48 שעות לפני השימוש.

סוגי צביעה שונים

רגע לפני צביעת השיער, חשוב לאבחן מהי מטרת הצביעה? כיסוי שיער לבן, כיסוי שורשים, חידוש צבע קיים או שינוי צבע?

כיסוי שיער לבן מלא או חלקי: 100% כיסוי מיועד למי שכבר כל השורשים שלה לבנים. במקרה כזה יש צורך בצבע עם מרקם עשיר למתן כיסוי מלא, כמו אקסלנס וקולור נטורלס. אפשרות נוספת היא להשתמש באוליה, המצטיינת בטכנולוגיה מבוססת שמנים וללא אמוניה לניחוח נעים במהלך הצביעה.

כיסוי חלקי לכמות קטנה של שיער לבן: אם רק תרצי לתחזק את הצבע הקיים ויש לך מעט שערות לבנות שזורות בשיער, אין צורך באחוז כיסוי גבוה, וניתן להסתפק גם ב-70% כיסוי. התוצאה המתקבלת היא טבעית וחיונית יותר. כך למשל, צבעי השיער של קסטינג,  ללא אמוניה ובטכנולוגיה מיוחדת של גוון על גוון לטשטוש ולמתן גלוס לשיער.

קיט מול מיני קיט: ההבדל העיקרי בין ערכות צבעי השיער הוא בגודל המוצרים הנמצאים בתוך הערכה. ההרכב הוא לרוב זהה (קרם צבע, חמצן, כפפות וקרם מטפח – מסכה, מרכך או שמפו). התוצאה המתקבלת היא אותה התוצאה.

השארת תגובה