סיום הש"ס: 20.000 החליטו 'מתחילים ללמוד תורה'

קרוב לעשרים אלף יהודים פנו במהלך הערב למוקד "מתחברים לתורה" של הידברות וביקשו להיות חלק מלומדי הדף היומי • "אני בעזרת השם אהיה בסיום הש"ס הבא אחרי שלמדתי הכול" הצהיר יהודי מקיבוץ בעמק יזרעאל

סיום השס
סיום השס

בימים האחרונים פתח ארגון הידברות במיזם 'מתחברים לתורה', אשר בהכוונתם של מרנן ורבנן שליט"א יזם קריאה לכל יהודי ויהודי להיות חלק מלומדי התורה הקדושה, להצטרף לשמחתה של תורה, ולקבל על עצמו קבלה של חיזוק בלימוד תורה וקביעת עיתים.

"אנחנו ברוך השם חיים את שמחת התורה מינקות, אבל יש רבים שלא יכירו ולא ירגישו זאת עד שלא נביא אליהם את הרגעים המופלאים הללו", אומר אחד ממנהלי המיזם, "אין לנו מושג מה שמחה כזו הפורצת מהלב יכולה לעשות ליהודי אי שם בקיבוץ או במקום נידח בחוץ לארץ"
בשעות המעמד המרומם, שהועבר על ידי הידברות למאות אלפי יהודים ברחבי הארץ והעולם, זרמו השיחות ללא הפסקה. יהודים נרגשים, בהם כאלה שמעולם לא ראו צורת דף גמרא מקרוב, התרגשו מהעוצמה הרוחנית ושמחת התורה האמיתית וקיבלו על עצמם להשתתף גם הם בשיעור דף יומי. פניה נרגשת הגיעה מאחד מקיבוצי עמק יזרעאל, מיהודי שנחשף למראות ולקולות מיד אליהו והצהיר בדמעות כי לראשונה בחייו ישתתף בשיעור תורה וכי הוא רוצה להיות בעצמו בין אלו שיסיימו את הש"ס. רבים מהם הותירו הודעות נרגשות על קבלות של מהפכים בחייהם הרוחניים.

לאורך כל שעות המעמד המרגש עודכנו גם למעלה מרבבת המשתתפים באולם ב'יד אליהו' בכמות היהודים המקבלים על עצמם ללמוד תורה, וברגע השיא, לקראת קבלת עול מלכות שמים, בו השתתפו מרחוק רבבות יהודים, הגישו רבני 'הידברות' למרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א חלק מספרי הקבלות שהודפסו ברגע האמת, שעה קלה קודם לכן, ובהם שמות לברכה של אלפי היהודים המחזקים, בעוד שאר השמות, בהם אלפים שהתקשרו עד השעות הקטנות של הלילה, יוכנסו למעונם של גדולי ישראל גם בימים הבאים.

"לרגעים היינו כחולמים, הקהל הרחב, בהם יהודים כל כך רחוקים פנו וממש ביקשו ללמוד תורה, באופן שהלך והתגבר גם אחר חצות", אומר אחד מראשי הידברות, "לראשונה בהיסטוריה, בעצת רבני הידברות, סיום הש"ס חצה לציבור הרחב והגיע לכל יהודי בעולם ועורר קידוש שם שמיים מרגש שרק בעוד ימים אחדים נדע את תוצאותיו".

השארת תגובה