החרדים: ממחזרים בקבוקים – ותורמים למשפחות

מיחזור
מיחזור

תאגיד המחזור ואיסוף מיכלי המשקה "אסופתא" ועמותת קופת הצדקה "מתן בסתר" במודיעין עילית החלו בשיתוף פעולה לטובת הקהילה במודיעין עילית. הפרוייקט המשותף יאפשר לציבור הרחב בעיר לתרום לצדקה את כספי הפיקדון המגיעים לו עבור השבת בקבוקי משקה ופחיות עליהם חל חוק הפיקדון. זאת באמצעות השלכת בקבוקים ופחיות לכלובי איסוף הנמצאים במקומות מרכזיים ברחבי העיר, בסמוך לבתי כנסת ומרכזים מסחריים. בניגוד לכלובים "הרגילים" המיועדים לבקבוקים עבורם אין החזר של דמי הפיקדון, הכלובים המשתתפים בפרוייקט, עליהם שילוט של אסופתא ושל העמותה מיועדים, למיכלי משקה עבורם ניתן היה לקבל חזרה את דמי הפיקדון בגובה של 30 אגורות לפחיות ולבקבוקי משקה מפלסטיק או מזכוכית, וכן לבקבוקי משקה מזכוכית בנפח של חצי ליטר, עבורם ניתן לקבל החזר של דמי פיקדון בגובה של 1.20 ₪. תאגיד "אסופתא" יהיה אחראי על איסוף הבקבוקים והפחיות מהכלובים הללו ולהעביר לעמותת קופת הצדקה "מתן בסתר", את מלוא דמי הפיקדון המגיעים עבור אותם מיכלי משקה.

תאגיד המיחזור "אסופתא" שנוסד בשנת 2002, עם כניסתו לתוקף של חוק הפיקדון, הינו הגוף המוביל בארץ לאיסוף, מיון ומחזור מכלי משקה. מדי שנה נאספים על ידי התאגיד כ- 150 מיליון מכלי משקה ברחבי הארץ. לתאגיד 60 תחנות איסוף בפריסה ארצית וצי של למעלה מ- 30 רכבי איסוף אשר משנעים את מכלי המשקה לאתר המחזור של התאגיד בצפון הארץ.

קופת הצדקה מתן בסתר הוקמה עם אכלוסה של מודיעין עילית המשופעת במשפחות ברוכות ילדים ומאוכלסת בציבור גדול של משפחות נצרכות. הקופה הציבה לעצמה מטרה ברורה והיא ש"אף ילד לא ישאר רעב" במודיעין עילית. הקופה מסייעת ללמעלה מ-1,000 משפחות נזקקות בחלוקת תלושי מזון, חלוקת לחם, חלוקת משקפיים, סיוע כלכלי למשפחות שנקלעו למצוקה כלכלית זמנית, עזרה לנישואים ועזרה לחולים ולבני משפחותיהם. זאת בהיקף של מליוני שקלים מדי שנה.

באסופתא ובעמותה מקווים ששיתוף הפעולה וההירתמות של תושבי העיר שישליכו, כצדקה, את מיכלי המשקה לכלובים הייעודיים, יוכל להגדיל את הסיוע של העמותה למשפחות נזקקות באלפי שקלים מדי חודש.

ירון ברדוגו, מנכ"ל אסופתא: אנו נרגשים וגאים לשתף פעולה עם עמותת הצדקה מתן בסתר ולסייע בתמיכה כלכלית לציבור של אלפים בעיר מודיעין עילית. נערכנו מבעוד מועד לכך שנוכל לתת מענה לכל כמות של מיכלים שיושלכו לכלובים שהוצבו ברחבי העיר ולהעביר לעמותה את מלוא דמי הפיקדון עבורם. אנו קוראים לתושבי העיר לקחת חלק בפרוייקט ייחודי זה ובכך לסייע לנזקקי העיר ונערכים לשיתופי פעולה דומים עם עמותות בערים נוספות שירצו לעשות פרוייקט דומה.

השארת תגובה