גם שדרות חגגה את סיום השס

סיום השס
סיום השס

שדרות חגגה במוצאי שבת מעמד כביר לכבודה של תורה ולכבודם של מסיימי הש"ס בבית הכנסת 'משכן שלום', מעמד שסימל האחדות בעיר ואת פריחת קהילות הקודש בעיר. באירוע השתתפו ראש העיר, אלון דוידי, סגן ראש העיר, אלעד קלימי, חברי מועצת העיר, הרצל שאובי ודורון טקטוק, מנכ"ל עמותת רעות, יניב צברי, יחד עם קהל גדול שהגיע מכל השכונות בעיר ליטול חלק עם מרימי קרנה של תורה.

המעמד נפתח בטקס סיום הש"ס על ידי הרב דרור טויל, רב הגרעין התורני, ששיבח בדבריו על הרחבת גבולות התורה בעיר, והקמתן של קהילות בתי כנסת בשכונות החדשות של העיר שגם בהן יתחילו השבוע את המחזור ה-14 של הדף היומי.

את תחילת לימוד הש"ס בעיר התחיל הרב יעקב שטרית, רב בית הכנסת 'משכן שלום', שבו מתקיימים שלושה שיעורי דף יומי מלבד בית מדרש קהילתי שבו לומדים עשרות מידי ערב. הרב שטרית העניק את השי – מתנת עיריית שדרות – לרבנים שמעבירים את השיעורים בדף היומי.

לאחר מכן, נשא דברים ראש ישיבת ההסדר "אפיקי דעת", הרב דוד פנדל, שהלהיב את הקהל בדבריו על האחדות של כלל ישראל שיוצרת מסגרת הלימוד המיוחד הזו של הדף היומי.

אחריו הוזמן לדבר ראש העיר, אלון דוידי, שבנאומו שיבח את לומדי התורה בכלל ואת מתמידי הדף היומי בפרט, ואף עודד את ציבור הנשים שאף הן שותפות מלאות בזכויות

הלימוד של הבעלים. ראש העיר עמד על חשיבות קביעת עיתים לתורה דבר יום ביומו, ובמיוחד באמצעות לימוד 'הדף היומי' שמי שנכנס למסגרת זו לומד בקביעות בלי להפסיד אף יום אחד של תורה, ולכך זהו דבר מבורך שמארגנים מעמדים גדולים לכבוד לומדי הדף היומי, ומביאים את חשיבות העניין גם לאלו שלא היו במחזור הלימוד הקודם.

לאחר מכן, הוזמנו נציגי הקהילות והשיעורים ואף הם שיבחו את מגידי השיעורים על מסירותם והתמדתם ללמוד וללמד.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק תרבות יהודית, אלעד קלימי, אמר: "גם הרב מאיר שפירא זצ״ל לא פילל שמאות אנשים בשדרות יעמדו ויחגגו ככה את סיום הש״ס, באחדות מופלאה של כל גווני הקשת הקהילתית והחברתית בעיר, זו זכות גדולה שלנו להיות שותפים לאירוע כזה חשוב ומכובד".

בסיום האירוע הוענק שי צנוע לכלל משתתפי השיעורים על ידי ראש העיר, אלון דוידי. כמו כן, הוקרן סרט קצר מהכנסייה של אגודת ישראל, בה הוכרז על הרעיון המהפכני של לימוד הש"ס לפי סדר הדף היומי. בסרט הקצר ניתן לראות דמויות הוד מהעולם התורני ובראשם החפץ חיים, מגיעים לכינוס הגדול שממנו יצאה הבשורה של לימדו הדף היומי.

השארת תגובה