השתלחות בוטה כלפי הגר"ד דרוקמן

אנשי 'ישראל ביתנו' וארגוני שמאל פרסמו תגובות נאצה נגד רבה של קרית מוצקין הגאון רבי דוד מאיר מאיר דרוקמן, בעקבות מאמרו על סכנת ההתבוללות שבאה מעולי מדינות חבר העמים לשעבר הלא-יהודים

הרב דוד מאיר דרוקמן
הרב דוד מאיר דרוקמן

זעזוע וכאב גדול ביהדות החרדית מההשתלחויות הבוטות והגסות שהופנו כלפי הגאון הגדול רבי דוד מאיר דרוקמן, רבה הראשי של קרית מוצקין, לאחר שפרסם מעל גבי עיתון 'כל ישראל' מאמר נוקב שנכתב מדם ליבו, בו עורר על הסכנה החמורה שטמונה בקרב עולים גויים ממדינות חבר העמים שבאים ארצה בחסות חוק השבות המעוות.

במפלגת 'ישראל ביתנו' שממנה עולים מידי יום ניחוחות אנטישמיים חמורים על בסיס יומי, הרחיקו לכת והאשימו את הגר"ד ב"גזענות" וב"שנאה ליוצאי חבר העמים".

הגדיל לעשות חבר הכנסת מהמפלגה, עודד פורר, אשר קרא לראש הממשלה להעמיד את רבה של קרית מוצקין לדין משמעתי ולפעול לפיטוריו, בטענה שדברי הגר"ד הם "גזעניים".

כזכור, במאמר שהתפרסם בגיליון זה הסביר הגר"ד דרוקמן בצורה בהירה וברורה למה הוא סיים עם יוצאי חבר המועצות ומדוע אין זו "גזענות" חלילה.

רבה של קרית מוצקין סיפר כי "שנים הרבה הייתי מתחיל את עריכת ליל הסדר עם משפחתי בביתי, רק כשעה לפני חצות ליל התקדש החג".

"וכל כך למה? לא בגלל שהתעמקתי זמן ממושך באגרת הקודש של רבי שמשון מאוסטראפלא זי"ע, אלא עקב העובדה שניהלתי סדרים ציבוריים לעולים ממדינות חבר העמים (אני דובר מעט רוסית, כתוצאה מביקורים רבים במדינות חבר העמים), כאשר אני ובני ביתי שימשנו כמרצים, זמרים, מלצרים ואף כסבלים".

רב העיר הוסיף, "כל זה התמשך, עד שהתחוור לי, כי אני בעצם מוסר את נפשי עבור ..גויים וגויות למהדרין, כאשר עוד לפני הפיסקא "כל דכפין ייתי וייכול" – כבר התרוקנו בקבוקי היין שעל השולחנות, ולא נודע כי באו אל קרבנה, והם יצאו את המקום זמן רב לפני פתיחת הדלת לאליהו הנביא".

"אתה גזען", יענו לעומתי אנטישמים תוצרת-בית הנ"ל. "ובכן, הנני מוסר מודעה לפניכם כי אמת הם דוברים; גזען גאה אנכי. לפחות כמו בן גוריון, זה הכריז לפני 72 שנה ביום ה' אייר: "…אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל".

"ליתר שאת, אציין שזוגתי היא יוצאת ברית המועצות, ולא רק "חברי הטובים ביותר" – אלא רוב מוחלט של חבריי הם יוצאי ברית המועצות, ואינני כלל סבור שכולם שתיינים".

"אלא בהחלט אני כן סבור כי חבריהם או/ו בוחריהם של טאוואריש אייווט, טאוואריש קושמיר וגוספודין לזר קפלון מחיפה – שהשתלטו על הבית בהכריזם: "ישראל ביתנו" – "ביתנו" ולא שלכם היהודים, ה"גייס החמישי" שבמחנם – אלה בהחלט וביושר עונים להגדרה של ״פייניצעס" (חובבי הטיפה המרה, בלשון המעטה)".

כאן עבר הגר"ד לתקוף את ליברמן ואנשיו: "רק שתיין מופלג מסוגל לכבוש את המלכה עמי בבית, ולאמץ, כאן בארצנו הקדושה, את סגנונם של לנין וטרוצקי, כגנוביץ וסבדלובסק", מסיים רבה של קרית מוצקין.

כאמור, דבריו הברורים של רב העיר לא נעמו לאוזניים שונות, כשאחדים מהם ניצלו את דבריו לצרכים פוליטיים. ממפלגת 'ישראל ביתנו' נמסר בעקבות דברי הגר"ד דרוקמן כי "אנחנו מצטערים על הדברים החמורים שנאמרו מפי רב שמקבל משכורת מהמדינה, ואמור לשמש כתובת רוחנית לכלל התושבים המתגוררים בקרית המוצקין, כולל העולים מחבר העמים.

אלה האשימו כי הרב דרוקמן הוא "שונא יוצאי חבר העמים". לטענת המפלגה, "אסור שימשיך בתפקידו, ואנו נגיש תלונה מפורטת למשרד המשפטים, משרד הדתות והרבנות הראשית, ונדרוש את השעייתו לאלתר".

ח"כ עודד פורר מ'ישראל ביתנו' כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "על ראש הממשלה להורות לשר הדתות להעמיד את הגזען לדין משמעתי ולפעול לפיטוריו", עפ"ל.

"הבעיה, שבממשלה הזו מי שמחלק הוראות הם שרי ש"ס לראש הממשלה ולא להיפך. זו עוד דוגמא מדוע צריך להפוך את המועצות הדתיות למחלקות בעיריות ולהכפיף את הרב העירוני לראש הרשות המקומית", טען פורר.

בתגובה לדבריו הפוגעניים של פורר, כתב ח"כ משה אבוטבול כי "על היועץ המשפטי להורות לפרקליטות להעמיד את הגזענים ממפלגת "ישראל ביתנו" על דברי השקר, ההסתה, והסרטונים עם הניחוחות האנטישמיים כנגד הציבור החרדי בארץ, להעמיד אותם לדין משמעתי ולפעול להוצאתם מחוץ לחוק.

ח"כ אבוטבול האשים כי "הבעיה היא שמי שמתדרך אותם להשמיץ את הציבור החרדי ולבזות אותו זה ח"כ איווט ליברמן יו"ר "ישראל ביתנו" שהפך את עורו לפתע, ובעבור חופן מנדטים מוכן לפלג את העם במשנתו הסדורה "הכה בחרדים והצל את ישראל ביתנו".

לדבריו, זו "עוד סיבה טובה לא להצביע למסיתים שישראל כבר לא כל כך ביתם. סיבוב עודד לא על גבינו", סיים אבוטבול.

ארגון השמאל החילוני "ישראל חופשית" פרסם הודעה פוגענית לפיה, "הרב של קריית מוצקין, הוא עוד רב גזען ומסית סדרתי. מלבד היותו הרב של קריית מוצקין, הוא רב קהילת חב"ד בקריות וסגן יו"ר עמותת הרבנים "פיקוח נפש".

לטענתם, "בעבר התבטא ששמאלניות היא מחלת נפש, ולפני שנה עתרה עיריית קריית מוצקין נגדו ונגד שרת המשפטים איילת שקד בדרישה להדיחו מתפקידו, זאת בין היתר בשל התבטאויות שיוחסו לו נגד ערבים וטענות לכשלים בתפקודו. בג"ץ מחק את העתירה.

"אנחנו לא נסבול יותר לשלם את כספי המיסים שלנו למי שפוגעים באזרחי ישראל. יש לפטר אותו לאלתר, ולהפסיק לתקצב אותו מכספי המיסים שלנו", עפ"ל.

דעת תורה / שניאור ובר

בניסיון נואל להסיט את האש מהאנטישמיות שמאפיינת את התעמולה הנבזית שלהם נגד שומרי התורה והמצוות בישראל, מאשימים אנשי 'ישראל ביתנו' את כל מי שמדבר בקול וזועק את הכאב היהודי מסכנת ההתבוללות שנשקפת מיוצאי מדינות חבר-העמים לשעבר בלא פחות מ"גזענות".

חברי המפלגה שמציגה בפני מצביעיה את החרדים לדבר השם כסכנה למדינה ותולים בהם את כל תחלואיה, כולל לפני כמה ימים בסרטון מבחיל שפרסם ח"כ אלכס קושניר, נתלים בדברי אמת שבוקעים מלב יהודי כאב של רב חשוב בישראל ומטילים בו רפש מהסוג הבזוי ביותר.

במקום להכיר בבעיה ולתת יד לפתרונה ולו בשל העובדה שהיא פוגעת בראש ובראשונה במצביעי המפלגה יוצאי מדינות חבר העמים לשעבר, אלה בוחרים לטמון ראש בחול ולהשתלח בכל מי שאינו מתיישר עם דעתם המעוותת.

היהדות החרדית עומדת כחומה בצורה מול המתקפות הגסות הללו שמופנים לעבר גדולי תורה שנלחמים שעה שעה ומקיזים דם למען שמירת הגחלת היהודית בארץ הקודש, ותוקיע את כל המבקשים לכרסם בקדושת העם היהודי.

תגובה אחת
  1. ימח שמם של הרשעים הארורים מישראל ביתנו ושאר המגדפים החולניים

השארת תגובה