תיעוד: ב'רמת שלמה' סיימו את השס

תחת הסלוגן של 'להוקיר ולהעריך' התכנסו למעלה מאלף מתושבי רמת שלמה לחגוג יחד את "שמחת התורה" של למעלה מארבע מאות לומדי הדף היומי בשכונה שזכו לברך על המוגמר לאחר 7 שנות עמל.

המעמד המיוחד והמפואר בראשות גדולי ישראל התקיים באולם הפיס של המינהל. במעמד נטלו חלק מרנן ורבנן גדולי התורה, רבני השכונה ונכבדיה, עשרות מגידי השיעורים ואנשי ציבור. רגע השיא של האירוע נרשם בעת משאו המיוחד של רבי ברוך מרדכי אזרחי חבר מועצת גדולי התורה שהלהיב בדבריו את הציבור על גודל זכייתם של מסיימי הש"ס.

בנוסף כיבד את המעמד בנוכחתו ראש העיר משה ליאון שהגיע למקום יחד עם מחזיק תיק תרבות תורנית דוד בלומנשטוק. בלומנשטוק אמר כשהתרגשות ניכרת בדבריו כי מעמדי סיום הש"ס הנערכים בעת הזו היא כתר לעיר ירושלים וקרא למשתתפים ולבני הנוער להצטרף ללימוד הדף היומי ובכך לזכות גם הם לסיים את הש"ס בעוד שבע שנים.

כ – 300 נשות המסיימים ותושבות השכונה צפו במעמד בשידור במעגל סגור לאולם המינהל הקהילתי, כאשר הן זוכות לראות את הכבוד והיקר שחולקים להן ההמונים על התמיכה בקביעות העיתים לתורה של בעליהן, וכמאמר רבי עקיבא "שלי ושלכם – שלה"

לאחר ריקודי השמחה שפרצו עם הסיום עברו כל לומדי הדף היומי הרבנים ומגידי השיעורים לסעודת מצווה "לגומרה של תורה" שנערכה באולם האירועים של המינהל הקהילתי ברוב פאר והדר כיאה למעמד.

על הצד האומנותי לאורך כל המעמד וסעודת המצווה הופקדו מוטי ויזל, מקהלת "מלכות" ותזמורתו של של יוחנן אורי.

משתתפי המעמד בדגש של משתתפי השיעורים הודו לצוות המינהל ולדוד וועבר מחברת אקטיבר שהפיקו את האירוע וציינו כי המינהל הקהילתי שמלווה את לומדי הדף גם בסיומי סדרים במהלך לימוד הש"ס הינו שותף מלא לאחזקת התורה בשכונה במשך מהלך השנה.

השארת תגובה