ספר התורה שהוחרם – נמסר לידי המשטרה

ביום ראשון התגודדו נשות הכותל וחוללו את הפרובוקציה החודשית שלהן ברחבת הכותל כשהבריחו ספר תורה לעזרת הנשים. הספר הוחרם והן דרשו לקבל אותו חזרה לידיהן, כעת הוא נמסר למשטרה

החרדים מול נשות הכותל בפרובוקציה אותה אירגנו הרפורמים (צילום: יוחאי דנינו)
החרדים מול נשות הכותל בפרובוקציה אותה אירגנו הרפורמים (צילום: יוחאי דנינו)

ספר התורה שניסו 'נשות הכותל' להבריח ביום ראשון השבוע לרחבת הנשים בכותל המערבי, במסגרת הפרובוקציה החודשית שלהן בכל ראש חודש, בניגוד לנוהל והוחרם, נמסר היום למשטרת ישראל.

כזכור, ספר התורה הוכנס ע"י תייר תמים שהתבקש ללא שהבין את מניעי המעשה, להעביר אותו בכניסה לרחבת הכותל בעמדת הבידוק, ולמסור זאת לידי הנשים בתוך הרחבה. הספר כזכור הוחרם והופקד למשמרת בידי הקרן למורשת הכותל המערבי, לאחר שהנשים סירבו לחתום על תצהיר הכולל הודאה בכך שהפרו את קדושת המקום.

בתחילה נציגי הקרן חשבו כי הגב' לסלי זקס מארגון נשות הכותל, היא שמייצגת את אותו התייר, אך לאחר שזו לא הסכימה לחתום כי היא מייצגת את התייר שהפקיד את הספר, הועבר הספר לארון קודש כראוי לקדושתו. משעברו כמה ימים ללא דורש, הועבר ספר התורה לפקודת משטרת ישראל כיאה לכל אבידה.

בימים האחרונים, פנה הארגון לרב הכותל וארגון למורשת הכותל בדרישה להחזיר את הספר שהוחרם באופן בלתי חוקי.

תגובה אחת
  1. אני לא מבינה כלום
    הנשים האלו מקבלות כמליון ש"ח לשנה כסף רק כדי לחלל את הכותל בניגוד לחוק – ואף אחד אפילו לא חוקר את זה? ואיך בדיוק המשטרה מחליטה מה לחקור ומה לא לחקור?

השארת תגובה