חנות לציוד ספורט לא רשמה הכנסות כחוק

במסגרת מבצע פיקוח של רשויות המס התגלה שחנות לציוד ספורט בכפר סבא לא רשמה הכנסות כחוק

רשות-המסים-בישראל
רשות-המסים-בישראל

מבצע ביקורות ניהול ספרים נערך לאחרונה בערים כפר סבא, רעננה, הוד השרון והרצליה,  על ידי פקיד שומה כפר סבא. המבצע התרכז בעסקים בענפי המסחר ונותני השירותים, ובמסגרתו נבדקו 91 בתי עסק, מתוכם נמצא כי ב- 12 לא רושמים הכנסות כחוק.

ועוד כמה מאמרים שכתבתי:

עו"ד נועם קוריס

עו"ד נועם קוריס – כותב בערוץ 7 על תביעה ייצוגית

עו”ד נועם קוריס – כותב במקור ראשון

עו"ד נועם קוריס כותב בערוץ 20

במסגרת הביקורות, הגיעו המבקרים לחנות לציוד ספורט בעיר רעננה. במהלך הביקורת מצאו המבקרים תשלומים באשראי ממכירות באינטרנט שלא תועדו, על סך כולל של  29966 ₪. לשאלת המבקרים מדוע לא תיעד תשלומים אלו, ענה העובד: "לא הספקתי לרשום". תגובה דומה שמעו המבקרים בביקורת בחנות צילום ואלקטרוניקה בעיר הרצליה, במהלכה נמצא כי בעל העסק לא רשם את הכנסותיו כחוק. כנשאל על כך, ענה: "אין לי מושג מדוע.. אולי לא הספקתי".

בחנות ירקות בהוד השרון, ערכו המבקרים קניית ביקורת מקדימה. לאחר מכן, כשעלה בעת הביקורת כי הקנייה לא נרשמה בקופה, שאלו את בעל המקום מדוע לא רשם אותה בספרים כנדרש. בתגובה ענה: "לא ידוע לי על קנייה כזו! אני רושם כל דבר". בביקורת אחרת, בחנות מתנות בעיר הרצליה, עלה מבדיקת חשבון אפלקציית פייבוקס כי העברות שהתקבלו באמצעות האפליקציה לא נרשמו בספרי העסק. בתגובה ענה בעל החנות: "לא שמתי לב".

מבצע הביקורת, נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ולשימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

עו”ד נועם קוריס בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, משרד נועם קוריס ושות’ עורכי דין עוסק בייצוג משפטי ותביעות ייצוגיות מאז שנת 2004.

 

השארת תגובה