האסון: 4 הרוגים ו-14 פצועים

ארבעה הרוגים וארבעה עשר פצועים בתאונה עצמית של אוטובוס אגד בצומת בדק ליד נמל התעופה בן גוריון • האוטובוס פגע בתחנת עשויה בטון ולנוסעים לא נותר סיכוי • מנוף הוזעק לחילוץ ה'תחנה' מן האוטובוס

סמוך לשעה 19:30 התקבל דיווח במוקד זק״א על תאונה קטלנית בכביש 40 צומת בדק, במקום 4 הרוגים.

נהג אוטובוס קו 947 של חברת ‘אגד’, פונה לבית החולים בילינסון.

חוקרי המשטרה שוהים לצדו של הנהג, שנפצע באורח בינוני, והוא נחקר בבית החולים בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

מיד אחרי התאונה התקשרו אזרחים למגן דוד אדום – וכך נשמעה אחת השיחות: “נפל גוש של בטון על האוטובוס. יש תקועים באוטובוס. אמרו שיש שתיים מתחת לבטון”.

המשטרה חושדת כי דעתו של נהג האוטובוס הוסחה בשל שימוש בטלפון הנייד.

האוטובוס היה בדרכו מירושלים לחיפה. הוא התנגש מסיבה לא ברורה בתחנת נוסעים עשויה מבטון בצומת בדק, סמוך לנתב”ג.

מעוצמת ההתנגשות חדר לוח בטון אל דופן האוטובוס והיטה אותו על צדו.

מותם של ארבעה מהנוסעים, גבר חרדי כבן 70 מאזור המרכז ושלוש נשים – נקבע במקום. גופותיהם הועברו למכון לרפואה משפטית באבו כביר לצורך זיהוי.

שתי נוסעות – אישה כבת 67 וצעירה כבת 19, נפצעו קשה והובהלו לבית החולים שיבא בתל השומר.

הפצועים האחרים, שמצבם הוגדר קל, פונו לבתי החולים אסף הרופא, בלינסון והשרון. חלק מהם כבר שוחרר הלילה לביתו.

חיים אוטמזגין מפקד זק״א שמטפל בזירה, מספר: ״מדובר בזירה קשה ומזעזעת, נהג אוטובוס שככה״נ איבד שליטה והתנגש בתחנת אוטובוס סמוך לצומת בדק, כשהגעתי למקום הייתה המולה רבה, ראיתי אוטובוס מרוסק בשטח הפתוח שבצידי הכביש, קורת ביטון כבדה נתלשה מהתחנה מעוצמת ההתנגשות ופגעה בעוצמה באוטובוס, התוצאה קשה: 4 אנשים נלכדו כשהם סובלים מפגיעה רב מערכתית והם ללא רוח חיים, מתנדבי זק״א פעלו במקום בסיוע לוחמי האש לחלץ את גופות ההרוגים ובטיפול בכבוד המת בזירה הקשה.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ’ שהגיע לזירת התאונה הקשה בכביש 40 סמוך לנתב”ג, קרא לנהגים להתרכז בנהיגה כדי למנוע תאונות דרכים: ”יוצא מזועזע עד עמקי נשמתי מזירת התאונה הקשה בכביש 40. מוקדם להסיק מסקנות אבל ניתוח של כל התאונות הקטלניות בתקופה האחרונה מעלה מכנה משותף אחד: טעות נהג.

התשתית סלחנית ובכל זאת התוצאות טרגיות. אנחנו חייבים לקחת אחריות! אני מתחנן – עזבו את כל מסיחי הדעת ותתרכזו מאה אחוז בנהיגה”, ביקש סמוטריץ’. ”מתפלל להחלמתם של הפצועים, משתתף בצער משפחות ההרוגים, ומבקש להודות לכוחות החילוץ וההצלה על עבודת הקודש שלהם”.

ישראל גודלבסקי יו”ר מד”א הצלה – פתח תקווה, שהיה מהראשונים להגיע לזירה סיפר: “מדובר בזירת תאונה קשה, אוטובוס שככל הנראה איבד שליטה, התנגש בתחנת אוטובוס ובעקבות כך קורת בטון כבדה קרסה, ולבסוף נבלם בשטח הפתוח. יחד עם פראמדיקים של מד”א ומתנדבי מד”א ‘הצלה פתח תקווה’ הענקנו טיפול ראשוני לנפגעים בשטח. צוותי כיבוי פועלים לחלץ את הנפגעים שעדיין לכודים במקום ומבצעים סריקות סביב האוטובוס כדי לשלול הימצאותם של לכודים נוספים”.

פראמדיקית מד”א גלי סופר סיפרה: “כשהגעתי למקום ראיתי אוטובוס נוטה על צידו, שעון על שיחים ושעל הגג שלו יש בטונדה גדולה. ביצעתי סריקה מהירה של הזירה, נהג האוטובוס שהיה בהכרה מלאה נלכד במושב, 6 מנוסעי האוטובוס שכבו לכודים בתוכו כשהם בדרגות פציעה שונות ופצועים נוספים במצב קל התהלכו בזירה. התחלתי את המיון הרפואי הראשוני על מנת להעריך את דרגות הפציעה של הפצועים, 2 פצועות קשה, אישה כבת 60 וצעירה כבת 18 חולצו תוך כדי טיפול רפואי ע”י כוחות הכיבוי והעוברו במהירות לניידות לטיפול נמרץ שפינו אותן במצב קשה לבי”ח שיבא, הפצועים שהתהלכו בזירה נבדקו ע”י הצוותים הנוספים של מד”א ופונו במצב קל לבתי החולים בסביבה”.

נריה חג’בי וליאור טביב חובשים ב’איחוד הצלה’ דיווחו מהזירה: “עקב אופי התאונה צוותי כיבוי פועלים לחלץ לכודים. כמו כן הענקנו סיוע ראשוני לנוסעים מהאוטובוס שנפצעו קשה בינוני וקל”.

רפאל אלמליח חובש ב’איחוד הצלה’ הוסיף: “מדובר באוטובוס שהתנגש בתחנת אוטובוס וקורת הבטון של התחנה קרסה עליו. הענקנו סיוע ראשוני לנפגעים חלקם במצב קשה ובינוני”.

השארת תגובה