כתב אישום: הניחו מטעני חבלה

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שלי קוטין מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), בתאריך 6.3.19 הוגש כתב אישום נגד אחמד עדס מיפו בגין רצח אשרף אבו קאעוד ז"ל ונגד ג'מיל עדס ועודי עדס בגין קשירת קשר לביצוע הרצח ועבירות נוספות. במועדים הרלוונטים לכתב האישום היתה צפויה להעיד בבית המשפט, עדת תביעה מרכזית בתיק הרצח, נגד אחמד, ג'מיל ועודי.

משפט
משפט

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד פאדי עדס (27) וזאהר ביאדסה (21), שניהם מיפו, בגין נסיון רצח עדת תביעה מרכזית בתיק רצח, שני ילדיה, אמה ואדם נוסף ששהו איתה ברכב. פאדי עדס מואשם גם בשיבוש מהלכי משפט.

ועוד כמה מאמרים שכתבתי:

עו"ד נועם קוריס – על המיליון הראשון – ישראל היום!

עו"ד נועם קוריס – מפעיל אתר אינטרנט ? ערוץ 7

עו"ד נועם קוריס – גוגל מפלה ישראלים- ערוץ 7

עו"ד נועם קוריס – כותב ב – cafe.themarker.com

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שלי קוטין מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), בתאריך 6.3.19 הוגש כתב אישום נגד אחמד עדס מיפו בגין רצח אשרף אבו קאעוד ז"ל ונגד ג'מיל עדס ועודי עדס בגין קשירת קשר לביצוע הרצח ועבירות נוספות. במועדים הרלוונטים לכתב האישום היתה צפויה להעיד בבית המשפט, עדת תביעה מרכזית בתיק הרצח, נגד אחמד, ג'מיל ועודי.

פאדי, אחמד, ג'מיל  ועודי הינם אחים וקיימת בינם לבין זאהר היכרות מוקדמת.

הנאשמים גמרו אומר בליבם לרצוח את העדה במטרה למנוע את עדותה בביהמ"ש בתיק הרצח. על מנת להוציא את כוונתם לפועל קשרו הנאשמים קשר עם אחרים שזהותם אינה ידועה, במסגרתו רקמו תכנית עבריינית לגרום למותה של העדה באמצעות הנחת מטעני חבלה ברכבה והפעלתם.

במסגרת הקשר ולשם קידומו, הקושרים עקבו אחרי העדה ותנועותיה, הצמידו לרכבה מכשיר עיקוב ועקבו אחריה באמצעותו באופן שאפשר להם לאתר את כתובת ביתה. בתאריך 12.10.19 הצמיד זאהר בעצמו או יחד עם מי מהקושרים מכשיר עיקוב נוסף, לאחר שהקודם הפסיק לפעול, אליו הוצמד מטען חבלה מאולתר לרכבה של העדה שחנה מתחת לביתה. סמוך לאחר מכן הניחו הקושרים מטען חבלה נוסף ברכבה של העדה.

בהמשך, בתאריך 13.10.19 החל מהשעה 6:59 או סמוך לכך ועד 16:26 עקבו הנאשמים אחרי תנועותיה של העדה על ידי מכשיר העיקוב שאפשר קבלת מידע על מיקום רכבה. באותו היום בשעה 7:37 או סמוך לכך, הגיעו הנאשמים לביתה של העדה והמתינו בסמיכות לו עד השעה 14:58, כאשר כל אותה העת הם מקבלים מידע על אודות מיקום רכבה שחנה סמוך לביתה. בשעה 14:58 או סמוך לכך, יצאה העדה מביתה ונסעה ברכבה יחד עם אימה הנכה, שני ילדיה בני הארבע והשנתיים ואדם נוסף. במהלך נסיעתה, נסעו הנאשמים ברכב במסלול נסיעתה כשהם במרחק מספר דקות מאחוריה. במהלך הנסיעה צמצמו הנאשמים את המרחק בינם לבין העדה ונוסעי הרכב, באופן שבשעה 16:26 היו במרחק של כ-7 שניות מאחוריה. סמוך לצומת מחנה 80 / צומת חנה, הפעילו הנאשמים את מטעני החבלה כשהם מאחורי רכבה של העדה באופן שמטען החבלה הנוסף התפוצץ.

מיד לאחר מכן, נסעו הנאשמים מהמקום וחזרו ליפו. העדה וילדיה פונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

כתוצאה מהפעלתו של מטען החבלה הנוסף ניזוק חלקו הקידמי של רכבה של העדה, באופן שנקרעו והתעוותו קורותיו, חלקו הקדמי והחיצוני של מכסה המנוע נהדפו למרחק של כ-50 מטרים, המנוע נהדף למרחק של כ- 7 מטרים ואותרו פגיעות רסס משני וסימני פיוח ע"ג רכבים, שהיו סמוכים לחזית הרכב בזמן הפיצוץ.

למחרת בשעות הערב, בהוראת פאדי, הסיע בעל הרכב בו השתמשו הנאשמים למעקב אחר העדה, את הרכב, מיפו לקלקיליה והשאירו שם. בסמוך לכך, הגיע פאדי ברכבו של עודי ואסף את בעל הרכב וזאת בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי, או להביא לידי עיוות דין בדרך של העלמת ראיות. ביום 4.11.19 פנה בעל הרכב למשרד הרישוי וביקש להורידו מהכביש.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד שלי קוטין: "כפי שעולה מחומר הראיות, המשיבים יחד עם אחרים, שזהותם אינה ידועה למבקשת, הגו תוכנית עבריינית יסודית, מורכבת, מתוחכמת ואכזרית לגרום למותה של א.א. וזאת אך ורק בשל היותה עדת תביעה מרכזית בהליך פלילי המתנהל נגד שלושת אחיו של משיב 1, ובכך לסכל את בירור האמת בתיק רצח. המשיבים הפעילו מטען שבכוחו להמית, לאור יום, בצומת דרכים מרכזי עמוס בכלי רכב ואך באורח נס לא נגרמו אבדות רבות בנפש. נחישותם הרבה של המשיבים לגרום למותה של א.א. הניעה אותם להפעיל את מטעני החבלה גם כשהם יודעים כי עימה ברכב נוסעים נוספים, לרבות שני ילדיה הרכים בשנים, התנהגות שיש בה  חציית קו אדום, אפילו בקרב העולם העברייני". 

כתב האישום הוא פרי חקירה מאומצת של היחידה המרכזית של מחוז תל אביב במשטרת ישראל בליווי פרקליטות המחוז.

עו”ד נועם קוריס בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, משרד נועם קוריס ושות’ עורכי דין עוסק בייצוג משפטי וגישור מאז שנת 2004.

 

השארת תגובה