נפתלי בנט: ״איראן תשקע בחולות"

שר הביטחון והרמטכ"ל יחד עם צמרת פיקוד הצפון השתתפו בתרגיל בחטיבת השיריון 188 ועמדו מקרוב על היערכות הכוחות באזור גבול זה

נפתלי בנט ברמת הגולן, צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
נפתלי בנט ברמת הגולן, צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון, נפתלי בנט, והרמטכ״ל רא״ל אביב כוכבי, הגיעו לרמת הגולן לעמוד מקרוב על תרגיל מבצעי בחטיבת השיריון 188 בפיקוד צפון ועמדו על ההיערכות בגזרה זו בצל האיומים הנשקפים באזור והשקט המתוח בגבול. אל השניים הצטרפו מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, מפקד עוצבת ׳געש׳, תא״ל אבי גיל, ומפקד חטיבה 188, אל״מ ניר רוזנברג.

התרגיל דימה לחימה במתווה צפוני בשילוב כוחות שריון, חי״ר, הנדסה קרבית, חיל האוויר, ועוד. הלוחמים תרגלו לחימה בשטח מורכב, צפוף וסבוך בשילוב יכולות מודיעיניות והתקפיות מתקדמות שיובילו להכרעת והשמדת האויב באם צה״ל יידרש לכך.

בסיום התרגול נשא השר בנט דברים בפני הלוחמים ואמר, ״יש לנו חיילים ומפקדים, ובראשם אלוף הפיקוד והרמטכ״ל, שיודעים את העבודה ויודעים להגן על הצפון. המולות באיראן יושבים ושולחים אלינו את זרועות התמנון שלהם כדי להקשות ולייצר טרור על אזרחי ישראל. ככל שאיראן תנסה להתבסס על אדמת סוריה – היא תשקע בחולות סוריה".

בנט הוסיף, כי "סוריה הולכת והופכת להיות ווייטנאם של איראן. אנחנו מגבירים את הלחץ וקובעים כי לאיראן אין מה לחפש על אדמת סוריה ונמשיך לשמור על גבולות המדינה״.

השארת תגובה