הרב דרוקמן זכה בפרס "היצירה התורנית על שם הרצי"ה"

הרב דרוקמן, מבכירי רבני הציונות הדתית התבשר השבוע כי זכה בפרס הנחשב למוביל בתחומו. יוזם הוצאת כתבי הרב, נפתלי קנדלר: "בספרי הרב ישנה ייחודיות שאינה מצויה בכל ספר"

הרב דרוקמן | צילום: יח"צ
הרב דרוקמן | צילום: יח"צ

ברוח שבוע הספר ראש ישיבת ההסדר אור עציון ויו"ר מרכז ישיבות בנ"ע ומבכירי רבני הציונות הדתית הרה"ג חיים דרוקמן התבשר הבוקר(רביעי) כי זכה ב"פרס היצירה התורנית ע"ש הרצי"ה" של הקתדרה לתורה וחכמה בגבעת שמואל. המדובר בפרס הנחשב כמוביל בתחומו, מפעל שהיוזם שלו והעומד בראשו הוא הרב שמואל יניב רבה של גבעת שמואל, כאשר בין הזוכים בפרס זה בעבר בולטים שמות כמו הרב אליעזר מלמד, הרב חיים סבתו, הרב חנן פורת ז"ל ועוד. את הפרס יקבל הרב בארוע שיתקיים בגבעת שמואל בד' באב.

לפני שלוש שנים מנכ״ל הישיבה נפתלי קנדלר לקח על עצמו כמשימה להביא את הרב להקדיש זמן למען הדור כולו. לשם כך גייס קנדלר את אחד מאברכי הישיבה המוכשרים ר' עומר פדור ובעזרת המכון התורני של הישיבה החלה מלאכת הוצאת כתבי שיעוריו של הרב לסדרת ספרים מקיפה פרי תורתו הענפה.

מנכ"ל הישיבה הגבוהה באור עציון נפתלי קנדלר עמה נמנה גם המכון התורני באור עציון מציין השבוע כי "הרה"ג חיים דרוקמן שליט"א הינו מהדמויות הבולטות בדורנו, וידוע כאחד מגדולי הדור בציונות הדתית, יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא, חתן פרס ישראל על מפעל חיים, מרצה מבוקש ועוד. רבבות תלמידיו מכירים היטב את שיעוריו המופלאים, ויכולים לשמוע את קולו המיוחד מהדהד באוזניהם גם בסערות חייהם המגוונות. לפיכך, ראיתי בפרויקט הוצאת ספרי הרב כמיזם כבעל חשיבות רוחנית ראשונה במעלה על מנת להעביר את משנתו התורנית של הרב לדורות הבאים של עם ישראל".

עוד מציין קנדלר כי "לא בכדי, בחרה ועדת הפרס היוקרתי בראשות הרב יעקב אריאל ברב דרוקמן כחתן הפרס. ספרים תורניים חשובים יש למכביר,  אולם בספריו של הרב ישנה ייחודיות שאיננה מצויה בכל ספר. ניתן להצביע על מגמה הנשזרת לאורך כל הספרים והיא  חיבור התורה לדורנו. בין אם מדובר בספריו על הזמנים, תוך הדגשה שלכל זמן וזמן ישנן הארות מיוחדות לכל דור ודור; בין אם מדובר בספרו על התפילה, המציב לפנינו את התפילה כדרך ההתקשרות המיוחדת לריבונו של עולם; ועל אחת כמה וכמה בספרו הראשון 'קמעא קמעא' – העוסק בגאולה בכלל, ובגאולת דורנו בפרט".

מנהל המכון התורני באור עציון האמון על הוצאת הכתבים לאור, הרב יקהת רוזן מוסיף ומציין כי "בשלוש השנים האחרונות שיעוריו המרובים של הרב דרוקמן אשר סיכומיהם נגנזו במשך עשרות שנים בקלסרים עבי כרס של תלמידים רבים ושל הרב עצמו קרמו דיו וכריכה והחלו לצוץ בזה אחר זה ספרים רבים פרי תורתו של הרב. פרץ עצום של יצירה תורנית, אשר קודם לכן הייתה מוכרת רק לתלמידים עצמם נעשתה נחלת הכלל, ואחדים מספריו כבר הפכו לרבי-מכר".

הרב רוזן מסכם ואומר כי "ששת הספרים שיצאו עד כה הם רק ההתחלה של מהלך ארוך וגדול של הוצאת יצירתו התורנית של הרב דרוקמן אל האור. היעד הבא הוא הוצאת הסדרה על התורה, כשהתקווה היא לגייס בע"ה את המשאבים ולעמוד בפרויקט הגדול של הוצאתה בתוך שנה אחת. גם ספרים נוספים מחכים לתורם, ועוד היד נטויה. הספרים ניתנים להשגה בכל חנויות הספרים המובילות ובאתר המכון התורני אור עציון".

השארת תגובה