גנץ: "מגבה כל פעולה נכונה ואחראית"

על רקע תקיפת צה"ל ברצועה בתגובה לירי אמש לעבר יישובי העוטף וסיכול חדירת הרחפן משטח הרצועה, יו"ר כחול לבן במהיר כי מפלגתו תעניק גיבוי לממשלה כשיידרש

בני גנץ, צילום: אופק אבשלום
בני גנץ, צילום: אופק אבשלום

אזעקות נשמעו בליל שבת באשקלון וביישובים במועצה האזורית חוף אשקלון. כאשר תושבים באזור דיווחו על שמיעת פיצוצים.

בתגובה לירי תקפו מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל יעדי טרור של ארגון חמאס בצפון רצועת עזה, בהם מתחם צבאי. בהודעת דובר צה"ל נאמר, כי "צה"ל רואה בחומרה רבה ירי מכל סוג שהוא לעבר שטח ישראל, וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס אחראי לנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל".

דובר צה"ל הוסיף, כי זוהה ירי שאינו רקטי משטח רצועת עזה לעבר ישראל. וכי מערכת ההתרעה הופעלה כנדרש. לוחמי הגנה אווירית שיגרו מיירטים לעבר המטרות בהתאם למדיניות ובהיעדר צורך לא בוצע יירוט בפועל".

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ הגיב לירי כמו גם לסיכול חדירת רחפן משטח רצועת עזה לישראל ואמר, כי "חדירת הרחפן למרחב האווירי של ישראל בצפון והמשך הירי על תושבי הדרום ששוב נאלצים להיכנס לממ"דים הם אירועים חמורים".

גנץ הוסיף, כי "גם בתקופה הפוליטית המורכבת והרגישה – חובה עלינו לעשות את כל מה שנדרש בכדי לשקם את ההרתעה שנשחקה בדרום, ולשמר את מאזן ההרתעה בצפון הארץ. אני אומר לאויבינו – בנושא ביטחון אזרחי ישראל ושמירת ריבונותה – אין קואליציה ואופוזיציה. כחול לבן בראשותי תגבה כל פעולה נכונה ואחראית של הממשלה".

השארת תגובה