אוחנה: "מתפקידי, למנות ממלא מקום"

שר המשפטים מגיב לדיווח על חילוקי דעות בינו לבין היועמ"ש בדבר הסמכות למנות את פרקליט המדינה הבא לאחר ששי ניצן צפוי לסיים את תפקידו בסוף החודש

אמיר-אוחנה
אמיר-אוחנה

שר המשפטים אמיר אוחנה, התייחס לדיווח על חילוקי דעות בינו לבין היועמ"ש בדבר המסכות למנות את פרקליט המדינה הבא לאחר שהפרקליט הנוכחי שי ניצן צפוי לסיים את תפקידו בסוף החודש והבהיר, כי "בזמן ממשלת מעבר, לא תקום ועדת איתור על מנת למנות את הבא בתפקיד. מתפקידי, על פי החוק, למנות ממלא מקום וכך אעשה". אוחנה הוסיף, כי "ממלא המקום יהיה אדם מתוך הפרקליטות". את הדברים אמר בראיון לתכנית 'המטה המרכזי' בערוץ 13.

אוחנה נדרש לדברי הביקורת שהשמיע כלפיו שי ניצן שהאשים, כי "ישנם גורמים המנסים לגרום לאי אמון בפרקליטות" והשיב כי "מדובר זלזול בציבור". לדבריו, "אם מישהו חושב שהציבור הוא עדר בבונים שמחכה לקריאת הפוליטיקאי כדי להחליט בעד ונגד מה הם הוא טועה. הציבור בישראל סקרן והוא גיבש את דעתו הקשה בעניין הזה, חוסר האמון של הציבור בפרקליטות קודם לנאום שלי וקודם לכהונתי – וצריך לטפל בזה".

אוחנה התייחס גם לדיווח כי פעל לאיתור חומר מפליל נגד ניצן ואמר, כי "מדובר בשקר וכזב, פרקליטה שיש לה תלונה נגד ניצן פנתה אליי והפניתי אותה לנציב הביקורת על הפרקליטות, שאני מקווה שיטפל במקרה".

באשר לתביעה שהגיש נגדו עד המדינה ניר חפץ בטענה כי הפר צו איסור פרסום במליאת הכנסת, אמר אוחנה, כי "הדברים שאמרתי היו ידועים לכל עם ישראל, דרך הרשתות החברתיות, וגם אז חשפתי רק מעט מאוד מהפרטים. אני לא חוזר מאף מילה. ניר חפץ הוא קורבן של סחיטה באיומים, על מנת להפיל את נתניהו. העניין המרכזי כאן הוא לא חייו של חפץ, אלא שיטות החקירה".

השארת תגובה