בשמאל מתנגדים לאי השבת גופות מחבלים

שר הביטחון נפתלי בנט הנחה על שינוי במדיניות השבת גופות מחבלים לבני משפחותיהם והצליח לעורר תסיסה בחברה הערבית

לוחמי צהל במרדף אחר המחבלים (12)
לוחמי צהל במרדף אחר המחבלים (12)

בציבור הערבי זועמים על החלטת שר הביטחון ליישום מדיניות חדשה בכל הקשור להשבת גופות מחבלים לבני משפחותיהם, ומתריעים כי מדובר בהחלטה שאינה עומדת בהתאם לחוק הבינלאומי.

ח״כ יוסף ג׳בארין מהרשימה המשותפת תקף בחריפות את הצהרת בנט על העצירה המוחלטת של שחרור גופות פלסטיניים ואמר, כי "בנט מבצע פוליטיזציה בזויה לסוגיה הומניטרית, ויש להתנגד לכך נחרצות. החזקת גופות ומניעת קבורה מידית אינן מוסריות ומנוגדות למשפט הבינלאומי".

"כך נראה הכיבוש בממשלת נתניהו-בנט-סמוטריץ': גוזלים קרקעות, מתירים עינויים, הורסים בתים, מחזיקים גופות של פלסטינים ומענישים באופן קולקטיבי קרובי משפחתם על לא עוול בכפם".

סגן ראש השב"כ לשעבר יצחק אילן הביע גם הוא הסתייגות מההנחיה החדשה ואמר, "אם אני אבחן את הסוגיה הזאת לפי ניסיון, אף פעם צעד כזה לא עזר, אי החזרת הגופות זה כמו כוסות רוח למת, זה לא יעזור אולי אפילו יזיק, אני חייב לנמק את אני חושב שמדובר בהחלטה פופוליסטית הוא חושב שאם הוא היה במקומם של אנשי חמאס זה היה משפיע עליו, לכן הוא חושב שצעד כזה ישפיע גם על אנשי חמאס זה פשוט לא נכון אסור לנו לרדת לרמה של ארגוני טרור".

לדברי אילן, יישום הנחייה של הפסקת ביקורי משפחות אצל מחבלים יעילה הרבה יותר, במידה ולאנשי צלב אדום נאסר עליהם לבקר את השבויים שלנו המוחזקים בידי חמאס, גם לנו אסור לתת להם לבקר את האסירים שלהם, לא הייתי ירוד לרמה של אי החזרת גופות אף פעם זה לא עזר".

ח"כ

השארת תגובה