צו סגירה: מרפסות בית הרב קוק ישופצו

מרפסות בית הרב קוק מטו לנפול, ולמקום הוצא צו סגירה • בהתגייסות השר אלקין והעירייה, הוזרמו חצי מיליון שקלים לטובת השיפוץ, והעבודות תתחלנה בקרוב

בית הרב קוק, צילום: ויקיפדיה
בית הרב קוק, צילום: ויקיפדיה

הסוף לחשש: עיריית ירושלים יחד עם משרד ירושלים ומורשת, יקצו תקציב ייחודי לשיפוץ וישמור המרפסות בבית הרב קוק. בשנה שעברה הוציאה העירייה צו סגירה למרפסת לאחר שנמצאה כמסוכנת ובסכנת קריסה. בהליך ארוך ומסועף הצליחו במשרד ירושלים בשיתוף עיריית ירושלים להקצות את התקציב לשיפוץ המרפסת.

התקציב על סך 500,000 ₪ אושר בוועדת הכספים של העירייה בישיבתה ביום שני, ולאחר מכן יאושר ע"י מועצת העיר בישיבתה שתתקיים ביום חמישי הבא. תהליך השיפוץ עתיד להתחיל מיד עם אישורו הסופי של התקציב.

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "אני שמח שבשעה טובה ובמאמץ משותף הצלחנו להקצות את התקציב הדרוש להצלת המרפסות מקריסה. בית הרב קוק הוא אחד המבנים החשובים שיש בעיר, הוא כולל בתוכו מורשת היסטורית של כל עם ישראל".

השר לענייני ירושלים ומורשת, זאב אלקין: "בית הרב קוק הוא מוסד לאומי וירושלמי חשוב. בבית הזה גר אחד ממייסדי הציונות הדתית, הרב אברהם יצחק הכהן קוק יחד עם משפחתו עד לפטירתו, ומשם פעלה ישיבת מרכז הרב הראשונה עד למעבר לקריית משה. לא יכלנו לעמוד מנגד אל מול הסכנה שבקריסת המרפסות שהיו עלולות לפגוע באופן בלתי הפיך במבנה, שמארח אלפי אנשים בשנה בתפילות בשבתות, בחגים ובשיעורי תורה שמתקיימים במקום מידי יום. לכן, החלטנו במשרד ירושלים להקצות לטובת עבודות השימור 450 אלף ₪. בזכות עבודה משותפת עם עיריית ירושלים הצלחנו למצוא פתרון משפטי שיאפשר לנו לצאת לדרך ובכך להציל את המבנה ואת המשך הפעילות של המקום".

עופר ברקוביץ', יו"ר האופוזיציה ויו"ר 'התעוררות', אשר פעל לצד הרב יוחנן פריד מבית הרב קוק בשנים האחרונות, בירך ואמר: "בית הרב קוק הוא מוסד עוגן מרכזי, שלא מקבל את היחס והטיפול הנכון ממדינת ישראל ומעיריית ירושלים לאורך שנים. הרב קוק הוא דמות מחברת ומאחדת בעם ישראל. אני שמח שלאחר הפעילות שלנו בנושא תקציב שיפוץ הבטיחות הצלחנו לדחוף את המשרד לענייני ירושלים ואת העירייה להעביר את הכספים המבוקשים לשיפוץ. המלאכה לא תמה. יש להמשיך ולחזק את בית הרב ולהפוך אותו למוסד עוגן אמיתי של מדינת ישראל".

תגובה אחת
  1. צייור של הרב קוק
    תמונה של הרב קוק
    שירים של הרב קוק
    סרטונים של הרב קוק

השארת תגובה