'קריעה' וחלוקת כספים – תיעוד מסע סאטמר

במסעו בארץ הקודש חילק האדמו"ר מסאטמר את כספי קרן 'שקל הטהור' לעשרות מנהלי מוסדות שלא לוקחים כסף מהמדינה באירוע מיוחד. לפני כן עלה האדמו"ר להר הצופים וקרע קריעה. וגם: קבלת הפנים המרשים בתולדות אהרן

זה קרה ביום חמישי האחרון: עשרות מנהלי מוסדות חינוך שאינם נוטלים תקציבים ממשלתיים התאספו בהיכל האירועים נוף ירושלים בשכונת בית וגן בירושלים.

כשהם יושבים סביב שולחנות ערוכים לצד מאות נגידי חסידי סאטמר מארה"ב ומאירופה, הם האזינו לדברי הרבי מסאטמר שחיזק ועודד אותם להמשיך בדרכם המתנזרת. כמו כן, זכו לקבל את פני גאב"ד העדה החרדית, הגרי"ט וייס, שפיאר את המעמד בנוכחותו.

את פני המשתתפים קידמה תערוכה ייחודית שסיקרה את פעולותיהם עסקני החינוך הטהור, שליחותם של האדמו"ר.

מוקדם יותר באותו יום עלה האדמו"ר להר הצופים למעמד 'ראיית מקום המקדש', שם קרע קריעה, שעה שהחסידים שרים ניגוני אמונה והתעוררות.

אירוע נוסף שהפך לשיחת היום, היה מעמד קבלת הפנים המרשים שערך מוסדות תולדות אהרן בראשות האדמו"ר מתולדות אהרן בבית המדרש הגדול של החסידות בשכונת מאה שערים בירושלים. במעמד קיבלו את פני האדמו"ר מסאטמר אלפי חסידי וילדי החסידות.

2 תגובות
  1. כלום יכלו כל המוסדות והקהילות הללו לקום במדינה של ערבים?

  2. אין ספק בדעתי שכאשר חז"ל דברו על "שיהא שם שמים אהוב על ידך" כמצווה דאורייתא התכוונו לאדם שמשתמש בשירותי המדינה, שוטרי המדינה וביחד עם זאת אומר לפני מאות אלפים שהוא בא להילחם איתם כי הם עמלק

השארת תגובה