המקובל גייס מליונים: לעצור את היזמים

יזמים מתעתדים לרכוש את המתחם ההיסטורי שבו חי למד וחולל מופתים המקובל רבי מרדכי שרעבי זי"ע. ראש ישיבת 'נהר שלום' רבי בניהו שמואלי, כינס 'כנס חירום' מיוחד, בו גויסו סכומים גדולים לטובת המגבית.

כבר למעלה מ-80 שנה שישיבת המקובלים 'נהר שלום', אותה הקים רבי מרדכי שרעבי זי"ע, עומדת על תילה ברחוב שילה בנחלאות שבירושלים והוציאה מתוכה את גדולי המקובלים בעולם היהודי. אלא שכעת קיים חשש שיזמים יבקשו לרכוש את המתחם ההיסטורי והקדוש, ולהקים בו מיזמים עסקיים, קניונים ופרויקטים למגורים.

המתחם ההיסטורי כולל למעשה את חצר ביתו של המקובל, בה קיבל קהל במשך שנים, וחולל מופתים, וסביבה התפתחה ישיבת המקובלים 'נהר שלום', כולל אברכים, ומוסדות תורה משגשגים המגדלים דורות של יהודים יראים ושלמים. כעת, המפעלים הקדושים הללו נמצאים בסכנה.

אלא שראש ישיבת 'נהר שלום', רבי בניהו שמואלי החליט שלא לוותר. השבוע התקיים כינוס חירום באולמי נוף ירושלים, בהשתתפות מאות תלמידיו של רבי בניהו שמואלי ושל אביו המקובל רבי שלום שמואלי, ותלמידים ואוהדים רבים של המקובל רבי מרדכי שרעבי, על מנת להתאסף ולהתארגן לרכישת המתחם, ולהצלתו, הלכה למעשה מהריסה.

במהלך כנס החירום גויסו מיליוני שקלים לכנס המיוחד הובא כסאו הקדוש של המקובל רבי מרדכי שרעבי כאשר תור ארוך השתרך ליד הכסא, וההמונים ביקשו לשבת עליו ולשאת תפילה מיוחדת לישועה הצלחה ובריאות. בנוסף, במהלך המעמד חולק לתורמים הנכבדים בקבוק מיין הרש"ש – נהרות של גן עדן, יין מיוחד עליו ערך תיקונים מיוחדים לפי סידור הרש"ש, רבי בניהו שמואלי. את הבקבוק המיוחד קיבלו תורמים שלקחו על עצמם רכישת 2 מטרים ומעלה.

"אנחנו במצב חירום" אומרים במוסדות 'נהר שלום'. "האזור כולו, שפעם היה מקום של תורה ויראת שמיים, וגדולי עולם הילכו כאן בצניעות בין הסמטאות של נחלאות, הופך בשנים האחרונות לאזור של בילויים. הקריאה שלנו לציבור היא ברורה ופשוטה: האם אנחנו רוצים לאבד גם את האזור המיוחד וההיסטורי הזה לטובת עוד קניון שיקום, לטובת עוד בניין משרדים, או שאנחנו רוצים לשמר דווקא כאן, את המתחם המיוחד שבו דר אחד ממחוללי המופתים, וצדיקי ירושלים של הדור הקודם".

תגובה אחת
  1. מצוה רבה לתרום למען התורה

השארת תגובה