שר המשפטים מחפש חומר מפליל על שי ניצן

לאחר שהאשים את שי ניצן בביצוע עסקת שוחד עם בכירי הפרקליטות בשל שליחת המכתבים, הערב נחשף כי אוחנה פנה לבכירים בפרקליטות בניסיון להתחקות אחר חומר מפליל בעניינו של ניצן

אמיר-אוחנה
אמיר-אוחנה

שר המשפטים אמיר אוחנה החל בשבועות האחרונים בהליך בדיקה נגד פרקליט המדינה שי ניצן לנוכח תלונות שהצטברו על שולחנו נגד התנהלות שנויה במחלוקת על ידי ניצן.

בערוץ 13 דווח, כי במהלך השבועות האחרונים בשעה שאצל פרקליט המדינה נערכות ישיבות בנוגע לתיקי ראש הממשלה פנה השר אוחנה לפרקליטים במחוז דרום בניסיון לברר על התנהלות לא תקינה במחוז, כאשר ההערכה היא שהוא מנסה לאסוף חומר מכפיש על שי ניצן".

עוד נחשף, כי לפני כשבועיים ראש המטה של אוחנה צילם מסך ללא אישור, באחת הלשכות של בכירה במשרד בנוגע לישיבה בפרקליטות אצל פרקליט המדינה. וגם זה על פי הערכה כדי לאסוף חומרים על שי ניצן.

מטעמו של השר נמסר, כי "ללשכת השר הגיעה תלונה נגד בכירים בפרקליטות מפרקליטה המכהנת בפרקליטות מחוז דרום. השר שוחח איתה והפנה אותה לנציב הביקורת על הפרקליטות".

כזכור, בימים האחרונים האשים שר המשפטים את פרקליט המדינה כי ביצע עסקת שוחד, זאת על רקע חשיפת המכתב ששיגר לבכירי הפרקליטות בעבר.

ב'ישראל היום' צוטטו דברי השר אוחנה שטען, כי "כשפרקליט המדינה שולח מכתבים לא רק לשופטים מכהנים בעליון ובמחוזי ירושלים, אלא גם לדבורה חן, עורכת דין פרטית שמייצגת נאשמים ובאה לפרקליטות לחתום על עסקאות טיעון, והוא אומר לה במכתב 'אנא צאי להגן עליי' – זו עסקת שוחד, כשאתה אומר 'את צאי להגן עליי בתקשורת' ואתה שולח את זה במכתב סמוי, ואח"כ כשהיא באה לבקש הסדרי טיעון ללקוחותיה, היא מקבלת עדיפות או לא? אם זה לא שוחד אז 4000 זה ודאי לא שוחד".

השר אוחנה אף קרא לבדוק את הנעשה במערכות אכיפת החוק כשהוא טוען לסירוב מצדו של היועמ"ש להתייחס לטענותיו, "הצעתי ליועמ"ש לבדוק את הדברים, לשלוח את כולם לפוליגרף, אבל הוא אמר 'לא'. הדלפה זו עבירה פלילית. יש פרקליטים שעוברים עברות ואף אחד לא בודק אותם. אני בודק כמה אופציות אבל כרגע הכי האופציה הכי סבירה בעיניי זה דרך בדיקת מבקר המדינה".

2 תגובות
  1. פתח את תיק גל בק.רות דוד.אפי נווה.זדורוב.ועוד

  2. #לחקור_את_החוקרים

השארת תגובה