צלמי הפגנות תקפו חיילים

אז והיום: מפגין - צלם
אז והיום: מפגין - צלם

צלמים רבים הביעו הזדהות עם צלם פלסטיני שעינו נפגעה באחת מההפגנות האלימות נגד חיילי צה"ל, אולם מתיעוד שהגיע לידי ארגון 'עד כאן' עולה תמונה אחרת. מסתבר שצלמים הלובשים וסט עם הכיתוב 'PRESS' אינם נייטרלים, אלא לוקחים חלק פעיל בהפגנות האלימות המדוברות.

בתיעוד מהפגנה בקבר רחל נראים שני חיילי מג"ב המנסים לעצור את אחד המפגינים, כאשר לפתע מגיע אחד הצלמים, עם מצלמה גדולה ווסט 'press' כהה, ומנסה למשוך אליו את המפגין העצור. אדם נוסף מגיע לעזרתו, ויחד עם צלם נוסף הלבוש ווסט 'press' צהוב, הם מצליחים לחלץ את העצור מידי החיילים.

בנוסף, אחד מצלמי ההפגנות פרסם 2 תמונות שלו בהפרש של עשור, בהן הוא נראה כצלם וכמיידה אבנים, תחת הכיתוב "עשר שנות התנגדות". ב' עד כאן' מסרו שהדבר ממחיש כיצד תופסים צלמי ההפגנות את תפקידם וכיצד משמשת המצלמה ככלי מלחמה בידיהם.

גלעד אך מנכל 'עד כאן' "מסתבר שהצלמים המתעדים את ההפגנות האלימות נגד חיילי צה"ל לא תמימים כמו שהם מציגים את עצמם. ניתן לראות כיצד הצלמים עטים על לוחמי מג"ב ומונעים מהם לעצור את המפגין המבוקש. אנו קוראים לרשויות האכיפה לעצור את ההפגנות האלימות האלו, ללא אפליה בין מפגינים הלובשים וסט 'press' למפגינים 'רגילים'. וסט 'Press' לא מעניק חסינות מהעמדה לדין על פגיעה בחיילי צה"ל. כל פגיעה בחיילי צה"ל צריכה להיענות בחומרה".

2 תגובות
  1. נופר מזה היהיהיהיהיהיהיהיהיהיהיהיהיהי

  2. עצוב

השארת תגובה