הבחירות הסתיימו אך ההסתה נמשכת

טור אנטי חרדי המתפרסם ב'דה מרקר' מכריז על אובדן כח ההשפעה החרדי במערכת הפוליטית וקורא לנצל את ההזדמנות ו"להציל את המדינה"

קריקטורה
קריקטורה

עיתון דה מרקר פרסם בסוף השבוע מאמר דעה המסית נגד המגזר החרדי אותו הוא מאשים ב'קשירת גורלו עם הליכוד'.

תחת הכותרת “החרדים כבר לא לשון מאזניים – וזאת הזדמנות להציל את עתיד המדינה”, קראה מירב ארלוזרוב לשנות את הסטטוס־קוו בתחומי דת ומדינה ובחינוך החרדי. בדבריה היא מביעה פליאה לנוכח "'חוסר התבונה' המשווע של המפלגות החרדיות שבמשך 40 השנים האחרונות החזיקו במעמד לשון המאזניים של הפוליטיקה הישראלית, וכך קצרו הישגים חסרי תקדים עבור המיעוט הקטן של בוחריהם, איבדו את המעמד הזה – ואתו את כוח המיקוח הפוליטי שלהן”.

לדבריה, “הבחירה של המפלגות החרדיות לקשור את גורלן עם זה של הליכוד גרמה לכך שהיכולת שלהן להשיג הישגים פוליטיים כבירים נפגמה קשות”.

“אם אכן כוחן של המפלגות החרדיות נחלש, הרי שזאת הזדמנות היסטורית להישגים פורצי דרך בתחומי דת ומדינה, ולא רק הישגים קוסמטיים”. כך הגב' ארלוזורוב.

בתגובה למאמר מפרסם ח”כ ינון אזולאי מש”ס תגובה ל'מאמר ההסתה' והאשים את העיתון בנקיטת קו של פלגנות ושנאה.

לדברי ח"כ אזולאי, “הבחירות הסתיימו אולם במערכת ‘דה מרקר’ ממשיכים בקו של הסתה כנגד הציבור החרדי מבית מדרשם של פוליטיקאים קטנים. ב’דה מרקר’ שכחו שלמעלה מ-330.000 איש אמרו כן למסורת ישראל ונתנו את קולם לתנועת ש”ס”.

“כמה חבל שמערכת ‘דה מרקר’ בוחרים בקו של פילוג ושיח של שנאה וחרמות. תנועת ש”ס תמשיך לייצג את ציבור המסורתיים והחרדים בשיח של אחדות וכבוד הדדי בין מגזרים”.

השארת תגובה