היועמ"ש: אין חקירה פלילית נגד פרקליטת המחוז

במכתב ששיגר הערב היועמ"ש לתנועה למשילות ודמוקרטיה הוא דוחה את בקשתם להורות על פתיחה בחקירה פלילית נגד הגב' ליאת בן ארי בחשד למתן תצהיר שקרי לביהמ"ש

שי ניצן
שי ניצן

מכתב מענה שנשלח מלשכת היועץ המשפטי לממשלה לתנועה למשילות ודמוקרטיה בעניין דרישתם לפתוח בבדיקה או בחקירה פלילית בעקבות הטענות על כך שפרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), עו"ד ליאת בן ארי, הגישה כביכול תצהיר שקרי לבית הדין לעבודה, בשנת 2015.

היועץ המשפטי לממשלה הגיב הערב למכתב התלונה שהוגשה בידו על ידי "התנועה למשילות ודמוקרטיה" שדרשה לפתוח בבדיקה או בחקירה פלילית נגד פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), עו"ד ליאת בן ארי, בחשד שהגישה תצהיר שקרי לבית הדין לעבודה, בשנת 2015.

במכתב התגובה דוחה היועמ"ש את התלונה ומבהיר, כי לאחר בדיקה מדוקדקת של הפרטים, הוברר כי הגב' בן ארי לא הגישה תצהיר שקרי ומשכך אין מקום לפתוח כנגדה בהליך פלילי.

"כפי שהעלה בירורו של היועץ המשפטי לממשלה, סוגיית ההלימה בין תצהירה של עו"ד בן ארי לבין תוכן השיחה הועלתה כבר בשנת 2016, ונבחנה בזמן אמת, בין היתר ע"י אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, וכבר אז לא נמצא כי יש מקום להורות על נקיטת צעדים כלשהם כלפי עו"ד בן ארי". נכתב בהודעת היועמ"ש.

במכתב התגובה מבקש היועמ"ש לרמוז כי פנייתם דווקא בימים אלו בדרישה לפתוח בחקירה נגד הגב' בן ארי, נובעים שלא ממניעים של עשיית צדק שכן היועמ"ש תוהה במכתבו ואומר, "כי תמוה הדבר מדוע דווקא בימים אלה שב ההליך המשפטי בעניינה של עו"ד נג'רי לשמש כלי ניגוח נגד עו"ד בן ארי, שכן נושא זה פורסם ברבים כבר בשנת 2016."

המכתב מפרט בהרחבה כי מסקנתו של היועץ המשפטי לממשלה מבוססת על בחינת ההקשר הכולל של האירוע, לימוד התמליל המלא של הקלטת הפגישה והתצהיר המלא, וניתוח מדוקדק של מכלול הדברים שעלו בשיחה, שהתקיימה כשנתיים וחצי לפני המועד בו ניתן התצהיר. בחינת כל האמור לימדה כי התיאור שהובא בתצהירה של עו"ד בן-ארי לא היה שקרי, ובוודאי לא עלה כדי עבירה פלילית.

המכתב מסתיים בשורות הבאות:

"היועץ המשפטי לממשלה מבקש להבהיר באופן חד משמעי – מערכת אכיפת החוק פועלת באופן עצמאי, מקצועי, ללא משוא פנים וללא מורא. אנשי פרקליטות המדינה עושים מלאכתם נאמנה למען שלטון החוק והאינטרס הציבורי. עו"ד ליאת בן-ארי היא פרקליטה ותיקה ומנוסה, בעלת הישגים רבים במאבק בשחיתות, בתפקידים השונים אותם מילאה בפרקליטות המדינה. לאחרונה, מונתה לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה (אכיפה כלכלית), בהחלטה פה-אחד של חברי ועדת הבוחנים, בראשות כבוד השופט בדימוס הרן פיינשטיין. היועץ המשפטי לממשלה סמוך ובטוח כי עו"ד ליאת בן-ארי תמשיך לפעול ללא חת, למען גילוי האמת ועשיית הצדק, למען מדינת ישראל ואזרחיה."

השארת תגובה