איך מבטלים 'צו עיכוב יציאה'?

עורך דין נועם קוריס
עורך דין נועם קוריס

שאלה: צד א' תבע את צד ב' לדיון בבית דין. צד ב' טוען לבית דין שעניין התביעה נגדו קשור לצד ג'. מי מזמין את צד ג' – בית הדין או צד ב'? והאם יש אפשרות לבית דין להגיד אנחנו לא מזמינים את צד ג'?

תשובה: זה תלוי בנסיבות המקרה. בגדול, אם צד ג' לא קשור בכלל לנתבע אפשר לטעון להעדר יריבות ולא לבקש לצרף את צד ג'. אם צד ג' כן קשור לנתבע, אז הנתבע צריך לבקש לצרף את צד ג' בהליך שנקרא הודעת צד ג'.

שאלה: בשנים האחרונות שירותי התח"צ בעיר ניתנים (או שלא…) ע"י חברה ספציפית. מדי פעם הם מחליטים שלא להוציא אוטובוסים לעיתים ללא סיבה ולעיתים כשמתקשרים הם מסבירים שיש פקקים ואין להם אוטובוסים לאותו עיר שממנה יש פקקים כך שפעם בכמה ימים נוצרים עיכובים ולא ניתן לצאת מן העיר. מה עוד שתלונות לחברה אינם מועילות על אף עיכובים של למעלה משעה! בהרבה מקרים!

עוד קרה כמה פעמים שנהגי החברה מדלגים על חלק מהתחנות ומקצרים לעצמם. במענה לפניה בנושא הם שלחו לי מכתב עם נוסח קבוע שאין בו משום הסכמה בתלונה אך הם מוכנים כפיצוי להעניק זיכוי של סך 15 ש"ח בהדגשה שבטעינת חוזה שערכו גבוה מכך (רוב רובם של החוזים!) עלי להשלים את הסכום! פשוט התעללות! שאלתי מה ניתן לעשות בעניין שיחייב את החברה לפעול כמחויבותה ולהפסיק ההתעללות הממושכת! תודה רבה מראש.?

תשובה: על פניו נשמע שחברת התחבורה הציבורית עוברת על תנאי המכרז והרישיון שלה, הייתי מציע להפנות את תלונותייך למשרד התחבורה אשר מאפשר את השירות הקלוקל לכאורה כפי המתואר במכתבך.

מעבר לפנייה למשרד התחבורה ייתכן שיש מקום להגשת תביעה צרכנית נגד חברת שירותי התחבורה ואולי אף תביעה ייצוגית- בדרישה לפצות כל אחד ואחד מהנפגעים מההתנהלות המתוארת.

שאלה: יש לי תיק איחוד בהוצאה לפועל ולכן קיים גם צו עיכוב יציאה מהארץ, האם ברגע שאני משלמת את מלוא החוב הצו מתבטל אוטומטית או שמא עלי לעשות פעולות נוספות ולהגיש מסמכים ובקשות? אודה לעזרתכם.

תשובה: בעיקרון ברגע שתשלמי את מלוא החוב בתיק ההוצאה לפועל התיק אמור להיסגר וכל ההליכים בתיק לרבות צו עיכוב היציאה מהארץ אמורים להתבטל מיידית.

לשם הזהירות ובכדי לוודא שצו עיכוב היציאה מהארץ אכן בוטל הייתי ממליץ לפנות למשטרת הגבולות טרם הנסיעה לחו"ל ולבדוק האם אכן עודכן אצלם שהצו בוטל.

ניתן לפנות בבירור האם צו עיכוב יציאה מהארץ תקף או מבוטל גם במספר הטלפון המקוצר של רשות האוכלוסין *3450.

ניתן לשלוח שאלות למדור במייל kurislaw@gmail.com

עו"ד נועם קוריס מייסד משרד נועם קוריס ושות' בשנת 2004. משרד עורכי דין נועם קוריס ושות' עוסק במשפט מסחרי מאז שנת 2004. עו"ד נועם קוריס בעל תואר מאסטר במשפט מאוניברסיטת בר אילן.

השארת תגובה