תגובות המערכת לדברי אוחנה: "ימי הדמדומים של נתניהו"

גינויים מקיר לקיר בקרב חוגי השמאל לנוכח האשמות הקשות שהטיח שר המשפטים אמיר אוחנה נגד התנהלות פרקליטות המדינה שמדליפה לעיתונאים חומרים מתוך תיקי חקירה

מאזניים
מאזניים

בעקבות האשמות הקשות שהטיח שר המשפטים אמיר אוחנה בפרקליטות המדינה שלדבריו מדליפה חומרים מתיקי חקירה ופועלת באופן מגמתי במטרה לפגוע בפוליטיקאים שהיא איננה חפצה ביקרם, הגיבו היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה לדברים ואמרו כי הם "מצרים מאד על דבריו של שר המשפטים הערב. אנו דוחים את הניסיון להטיל דופי בעבודתם של מי מגורמי המשטרה והפרקליטות ללא כל ביסוס עובדתי".

לדבריהם, "מערכת אכיפת החוק לא תיגרר לשדה הפוליטי, כפי שלא נגררה בעבר. עצמאות התביעה הכללית היא עקרון יסוד של משטר דמוקרטי תקין. מערכת אכיפת החוק פעלה, פועלת ותמשיך לפעול בלא מורא באופן ענייני, מקצועי ולמען שלטון החוק והאינטרס הציבורי בלבד".

"איש לא ירתיע אותנו מלעשות את מלאכתנו נאמנה. איש לא יסיט אותנו מדרך הישר". הם מסכמים.

בתוך כך, מפלגת כחול לבן ושורת חברי כנסת מהשמאל פרסמו גם הם הודעות גינוי לדבריו של אוחנה, בהודעה שהתפרסמה מטעם "כחול לבן" נכתב, כי "‏ההתקפה חסרת התקדים של שר המשפטים הזמני היום על מערכת הפרקליטות בלתי מתקבלת על הדעת ומדיפה ריח רע של חנופה פוליטית. יש נושאים רבים ודחופים לטפל בהם במדינה, גם במשרד המשפטים. כחול לבן תחזק ותתמוך במערכות הממלכתיות במדינת הישראל, ותפסיק את המתקפה שמכרסמת בהן".

יו"ר 'תלם' ח"כ בוגי יעלון מכחול לבן תקף אף הוא בחריפות את השר אוחנה והאשים, כי "שר משפטים מטעם, בממשלת מיעוט זמנית, תוקף באופן מופקר, את משרתי הציבור במערכת המשפטית הממלכתית, ומסית נגדם. שליחיו של נתניהו הטרידו והפעילו לחצים על עד מדינה, ושריו מגינים על התנהגות עבריינית זו! לאן עוד נתדרדר בגלל הסתבכויותיו של נתניהו? עיתונאי כבר הותקף בגלל ההסתה – תורם של הפרקליטים? הוא מדבר על אחדות וממשיך בשיסוי ובהסתה. הוא מוכיח, שאיתו זה לא יילך!"

ח"כ יואב סגלוביץ', לשעבר ראש אגף החקירות במשטרה ומי שהקים את 'להב 433' טען בתגובה לדברים, כי "במדינה שפויה ראש ממשלה היה מדיח שר משפטים שתוקף בצורה פרועה את המערכת עליה הוא מופקד. זה לא יקרה במקום שראש ממשלה חשוד בשוחד וזה לא יקרה במקום ששר משפטים מונה מלכתחילה כדי להשתלח בפרקליטות. התנהלות עבריינית עם עניבה".

ח"כ עופר שלח אמר, כי "שר המשפטים אוחנה מסמל את ימי הדמדומים של נתניהו. מאז שנכנס לתפקיד הוא עוסק בעיקר בהתקפות על המערכות עליהן הוא מופקד, בשליחותם הגלויה של יושבי המעון בבלפור. כהונתו מביישת את קודמיו ואת המהות של להיות שר בישראל"

השארת תגובה